O oddíle

fide.jpg figurky.jpg

ŠK Český Brod

zřizovatel Českobrodský spolek šachovní

Šachový klub Český Brod byl založen v roce 1922. Za Jaroslava Pelikána v 60. a 70. letech klub dosáhl největších úspěchů: čtyřnásobné vítězství v Zaječicích (MČR družstev mládeže) a úspěšná reprezentace v zahraničí. Nejúspěšnější odchovanec Lubomír Neckář byl v roce 1974 třetí na přeboru republiky a roku 1975 se účastnil pásmového turnaje mistrovství světa. Podrobné dějiny viz Historie.

Trenéři vedou skupinové tréninky mládeže. Úvod hodiny je věnován opakování, nové látce a procvičování, poté následuje volné hraní. Na podzim a na jaře se hrají průběžné turnaje, po dohrání jsou děti odměněny diplomy a drobnými cenami. Po domluvě probíhají i individuální tréninky pro pokročilé. O sobotách se mládež pravidelně účastní mnohých turnajů v okolí, z nichž každý rok několik našich hráčů postupuje do Finále krajského přeboru mezi nejlepší středočeské hráče. Některým se navíc daří postoupit dále na Mistrovství Čech. Mnozí se účastní i nemistrovských turnajů v Praze a v létě šachových táborů. Při zájmu se hrají krajské přebory družstev. Výsledky viz Turnaje.

Dospělí hrají především mistrovské soutěže družstev, kde máme dva týmy. A tým hraje Krajskou soutěž, B tým Regionální soutěž (zde hraje i mládež). Výsledky z minulých let viz Staré sezóny. Z těchto soutěží jsou vedeny podrobné a každoročně aktualizované statistiky včetně rekordů.

Dále se účastníme i týdenních turnajů přes léto. Na podzim se při zájmu hraje přebor oddílu dospělých a v prosinci bleskový turnaj. Klub dále pořádá v květnu turnaj mládeže Memoriál prof. Jaroslava Pelikána a v září otevřený turnaj v rapid šachu a simultánky na městském posvícení.

Počet členů se pohybuje okolo 35, z toho přibližně polovinu tvoří mládež. Seznam registrovaných členů oddílu v databázi Šachového svazu ČR.

Rádi mezi sebe uvítáme nové hráče, jak ty nejmladší, tak i dospělé, na věku nezáleží. Přijít je možné nejlépe v září, jinak lze i kdykoliv v průběhu roku v úterý a pátek, bez nutnosti předchozí domluvy (i jen tak se podívat). Mohou přijít jak úplní začátečníci, tak i zkušenější hráči, na výkonnosti nezáleží. leták

Hrací dny

Úterý : 17,00 - 18,00 hodin Mládež

Pátek : 17,00 - 18,00 hodin Mládež

Místnost : Domov Anna, Žitomířská 323, Český Brod - ukázat na mapě

Bankovní spojení:
číslo účtu 000000-3943703389/0800
Česká spořitelna, pobočka Český Brod, nám. Arnošta z Pardubic 22

Předseda oddílu a kontaktní osoba: Zdeněk Chybný zdenek.chybny zav. seznam.cz

Web, historie: Jan Fiala j-fiala zav. seznam.cz

 

ŠK Český Brod