Sokol Český Brod B (Regionální soutěž D 2006/2007)

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. závěrečný
fotky

U Céčka je prioritním cílem umožnit hru mladším, méně zkušeným hráčům, aby si zahráli a získali zkušenosti. Bude-li to spjato s dobrými výsledky a postavením mužstva, tím lépe. Ivan Koudelka, 28.11.2016

1. kolo, 12.11.2006

Sokol Č. Brod B   Sokol Č. Brod C
Fabián Vladimír 1791 0 - 1 1994 Koudelka Ivan, Ing.
Fokt Michal 1376 ½ - ½ 1544 Fiala Jan
Brandejský Vít 1354 0 - 1 1437 Šedivý Ondřej
Tůma Petr 0 ½ - ½ 0 Koller Martin
Čutík Jan 0 1 - 0 0 Šedivý Marek
  2 : 3  

Komentář kapitánky C týmu Zuzany Koudelkové:

1. zápas sezony se hrál za mimořádně nepříznivých podmínek, bez možnosti topení či občerstvení, ve stísněných prostorách bývalého sokolského bufetu. Hráči obou týmů se ale nečekanou nepříjemností nenechali zaskočit a k partiím přistupovali velmi zodpovědně. Body se sbíraly na obou stranách a průběh zápasu byl až do samého konce celkem vyrovnaný. Vše nasvědčovalo tomu, že i toto derby skončí remizou, tak jak to u podobných zápasů často bývá (v tomto konkrétním případě ale opravdu neplánovanou), o celkovém výsledku se rozhodovalo na první šachovnici (Fabián - Koudelka), kde v napínavém závěru udělal domácí hráč v horší pozici fatální chybu a partii vzdal. Cenné 3 body z prvního zápasu sezony si tedy odnáší českobrodské Céčko - celkové skóre Český Brod B x Český Brod C je 2 : 3.

Komentář kapitána B družstva Stanislava Švece: Je to strašné.

 

2. kolo, 26.11.2006

Sokol Pečky C   Sokol Č. Brod B
Štegl Petr 1804 ½ - ½ 1791 Fabián Vladimír
Eisner Oldřich ml. 1798 1 - 0 1696 Urban Pavel, Ing.
Hudec Ondřej 1679 1 - 0 1376 Fokt Michal
Kubíček Miloš 1634 ½ - ½ 1383 Hovorka Jakub
Michálek Miloš 1604 1 - 0 1410 Švec Stanislav
  4 : 1  

Komentář ZK Michala Fokta:

Ve 2.kole se českobrodské „béčko“ střetlo v Pečkách s tamním družstvem C. Sestava našeho týmu byla opět ochuzena o Pavla Píšu, zato však nastoupil jeho jmenovec Pavel Urban, a to na druhou šachovnici vedle našeho lídra Vladimíra Fabiána. Na třetí desce hájil naše barvy stejně jako v minulém kole Michal Fokt, na 4.pozici pak letos poprvé startoval Jakub Hovorka a naše řady uzavíral na 5.šachovnici kapitán Stanislav Švec.

Soupeři sice rovněž nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, přesto však pohled do obou soupisek vzbuzoval jisté obavy. Pouze na první šachovnici totiž ELO našeho zástupce bylo poměrně vyrovnané se soupeřovým. V ostatních případech činil rozdíl 100 a více (někde i skoro 300) bodů.

Zápas se přesto dlouho vyvíjel vyrovnaně. Překvapil zejména Jakub Hovorka, jenž na silně obsazené 4.šachovnici dokázal proti Miloši Kubíčkovi uhájit remízu, kdysi až do koncovky udržel převahu pěšce. Stejným poměrem a se stejnou převahou zremizoval svou partii i náš lídr Vladimír Fabián. Na dalších šachovnicích nám již ale pšenka nekvetla – kapitán Švec se na poslední šachovnici v partii s Milošem Michálkem nechal připravit o dámu, Pavel Urban pro změnu vzdal koncovku, v níž měl proti O.Eisnerovi nejml. dva až tři pěchy méně. Jako poslední dohrávala již za rozhodnutého stavu třetí šachovnice. Náš hráč si proti nové posile soupeřů Ondřeji Hudcovi (ročník 1980, ELO 1677) nevedl špatně, avšak anglická evidentně není jeho šálek kávy za černé, a tak měl již v 10.tahu spotřebovánu skoro hodinu času oproti pětadvaceti minutám bílého (na jeho omluvu dodejme, že nastoupil ne zcela zdravotně v pořádku a oslaben nedostatkem spánku v důsledku doznívající střevní chřipky), navíc záhy ztratil dva pěšce. Jistá váhavost bílého, jenž posléze časový rozdíl dohnal, ba dokonce měl v koncovce čas nepatrně horší, umožnila našemu zástupci onu nevýhodu smazat na rozdíl jediného pěcha, aby si však nakonec nechal vyšáchnout střelce. Konečný stav tak zněl 1:4.

Celkové hodnocení zástupce kapitána: podle očekávání jsme dostali pořádně naklepáno, i když průběh zápasu tomu relativně dlouho nenasvědčoval. Vzhledem k výsledku je nejspíš pochopitelné, že ze zápasu nebyla pořízena žádná fotodokumentace.

 

Sokol Č. Brod C   Sokol Pečky E
Koudelka Ivan, Ing. 1994 1 - 0 1567 Vesecký Martin
Fiala Jan 1544 ½ - ½ 1747 Rubeš Zdeněk
Šedivý Ondřej 1437 1 - 0 1502 Hrubeš Miroslav
Jirásek Michael 1351 0 - 1 1392 Dušek Adolf
Koller Martin 0 1 - 0 1251 Pošíval Jiří
  :  

Komentář Jana Fialy:

Koudelka Ivan, Ing. (ČB) - Vesecký Martin (Pečky E)
Zahájení přešlo do sicilky, kde si černý při malé rošádě bílého rochnul na krátko a dostal se pod mocný útok bílého, jemuž neměl šanci odolat.

Rubeš Zdeněk (Pečky E) - Fiala Jan (ČB)
Bílý v partii tlačil na soupeřovu pozici, ale černý se ubránil a v 15. tahu se soupeři v nejasné pozici shodli na remíze.

Šedivý Ondřej (ČB) - Hrubeš Miroslav (Pečky E)
Bílý v partii získal materiál a vyhrál.

Dušek Adolf (Pečky E) - Jirásek Michael (ČB)
Černý ve střední hře obětoval figuru za útok, který ale byl moc pomalý a bílý mezitím sám úspěšně napadl soupeřova krále a poté, co nutil černého k přechodu do prohrané koncovky, černý vzdal.

Koller Martin (ČB) - Pošíval Jiří (Pečky E)
Bílý v zahájení získal figuru a nakonec vyhrál.

 

3. kolo, 10.12.2006

Sokol Č. Brod B   DDM Kolín
Fabián Vladimír 1791 0 - 1 1884 Kalík Jan
Fokt Michal 1376 ½ - ½ 1563 Zrůstová Helena
Hovorka Jakub 1383 0 - 1 1369 Zrůst Tomáš
Brandejský Vít 1354 1 - 0 1548 Vejvoda Jindřich
Tůma Petr 0 1 - 0 0 Rytina Jakub
  :  

Komentář ZK Michala Fokta:

Až ve třetím kole naše družstvo poprvé bodovalo, když s DDM Kolín uhrálo celkovou remízu 2,5:2,5. Ani tentokrát jsme ovšem výkonnostně příliš nepřesvědčili – více než polovinu zápasu jsme prohrávali. Podobně jako jiné v předchozích letech slabé týmy totiž hosté před sezónou posílili o tři hosty, poslané „na farmu“ z tamního Sokola. I proto jsme rozhodně nebyli favorité – ve třech případech pěti byla papírová převaha na straně soupeře. Po výpadku Hovorky na 3. a trpké, leč očekávatelné prohře Fabiána na 1.šachovnici zachraňovali situaci Brandejský na 4. a Tůma na 5.desce. Své jsem si uhrál i já, když jsem na 2.prkně proti silné Zrůstové vyválčil remízu.

1) Vladimír Fabián (ČB) – Jan Kalík (DDM)
- bílý stál v sicilské dlouho vyrovnaně, nechal si však zavřít černopolného střelce, který mu pak chyběl při zalepování průlomu jeho obrany, vzniklého spoluprací dámy, věže a jezdce, a po němž záhy následoval rozhodující útok na krále.

2) Helena Zrůstová (DDM) – Michal Fokt (ČB)
- průzkumem terénu v předzápasovém týdnu jsem zjistil, že oblíbeným zahájením mé soupeřky za bílé jest anglická (děkuji tímto panu Švecovi a také Honzovi Fialovi, v jehož partii proti Heleninu bratrovi Tomášovi, který též preferuje anglickou, jsem objevil velice interesantní vývin jezdce na e7), pročež jsem se na tuto eventualitu pilně připravoval. Snad proto se mi podařilo vybudovat silné pěšcové centrum, které odolalo většině soupeřčiných útoků. Po ostrém průběhu jsme nakonec po 20.tahu dospěli k remíze v pozici, kdy výsledek závisel na tom, kdo dřív úspěšně završí svůj útok a prodere se k soupeřovu králi. Podle mých výpočtů se zdálo, že dříve padne obranný val můj, a tak jsem byl s remízou spokojen, na rozdíl od pana Fabiána, podle jehož názoru jsem měl hrát na výhru, a to z toho důvodu, že jeho partie bude prohrána...

3) Jakub Hovorka (ČB) – Tomáš Zrůst (DDM)
- v této partii byla konečně papírová výhoda na naší straně (1383 vs.1369), jenže Jakub s ní nenaložil právě šťastně. Španělská přestřelka byla sice dlouho nerozhodná, potom ale náš hráč malinko zaspal a povolil černému zdvojit si věže, čehož pak soupeř za ještě za spoluúčasti svého střelce využil k provedení kombinace, na jejímž konci získal za věž a střelce bílou dámu. Pak již bylo jen otázkou času, kdy bílý král padne. Stalo se tak přesně v momentě, kdy byla na druhé šachovnici dohodnuta remíza. Kdybych si toho býval všiml, asi bych ji nevzal.

4) Jindřich Vejvoda (DDM) – Vít Brandejský (ČB)
- skandinávská našemu hráči vyšla; kolínský matador byl podle svých slov po třech nočních službách, a bylo to na jeho výkonu znát, když černému přenechal nejprve kvalitu a pak si nechal dát vidličku na věž. V situaci, kdy jsme prohrávali 0,5 : 2,5 byla pro nás tahle výhra jako dar z nebes.

5) Petr Tůma (ČB) – Pavel Otta (DDM)
- souboj dvou bez-elistů s III.VT se dohrával jako poslední; kolínský hráč, jehož Petr během partie, zahájené netradičním 1.g3 připravil o kvalitu za dva pěšce, se netajil snahou pozici zremizovat a zajistit tak svému týmu dva body do tabulky. Vůle našeho reprezentanta však byla nezlomná.

Celkové hodnocení: Byli bychom rádi, kdyby nás vydřená remíza konečně nakopne k lepším zítřkům. Pohled na soupisky dalších soupeřů však příliš optimismu nebudí – zdá se, že všichni posílili, jen my jediní jsme oslabili. Pan Fabián totiž při vší úctě není adekvátní náhrada za odešlého Moravce. Možná by nebylo od věci sestavit pro příští sezónu o něco vyrovnanější soupisky, protože kolegové z céčka mají na prvních dvou místech soupisky hráče mnohem vyšších kvalit, kteří to na prvních šachovnicích vždy „podrží“, což se o našem lídrovi zatím říci nedá :-(

 

Kostelec n. Č. l. C   Sokol Č. Brod C
Kořínek Oldřich 1548 0 - 1 1994 Koudelka Ivan, Ing. (V)
Jíša Luboš 1506 0 - 1 1544 Fiala Jan
Forman Daniel   ½ - ½ 1437 Šedivý Ondřej
Bug Julius 1470 1 - 0 1351 Jirásek Michael
Mirkovič Miroslav   1 - 0   Šedivý Marek
  :  

Komentář Jana Fialy:

Kořínek Oldřich (Kostelec) - Koudelka Ivan, Ing. (ČB)
Bílý stál v zahájení poněkud aktivněji, ovšem brzy zachyboval a partii vzdal.

Fiala Jan (ČB) - Jíša Luboš (Kostelec)
Soupeři si rochli na jiné strany a bílý anglickým útokem zaútočil. Černý, místo aby sám také zaútočil, se pouze bránil. Při obraně se navíc dopustil hrubé chyby a ztratil figuru. Partie přešla do koncovky, v níž měl černý 2 pěšce za figuru - 4 na 3 na dámském křídle a volného, ale hrál špatně, a ztratil tím poslední naděje.

Forman Daniel (Kostelec) - Šedivý Ondřej (ČB)
Ve výměnné variantě francouzské oba soupeři provedli velkou rošádu a dlouho to vypadalo na remízu. Partie přešla do koncovky 2 věží a 2 jezdců, v níž bílý svou věží ovládal jediný volný sloupec v pozici. Černému dlouho trvalo, než se mu podařilo věže vyměnit. Mezitím bílý prosazoval své pěšce na svém silnějším křídle. Černý je ale zablokoval a soupeři se shodli na remíze.

Jirásek Michael (ČB) - Bug Julius (Kostelec)
V poklidné variantě dámského gambitu pozice dlouho vypadala na dělbu bodů, ale bílý se v pozdější fázi partie stáhl a upadl do pasivity. Černý toho v koncovce využil a úspěšně prosazoval pěšce.

Mirkovič Miroslav (Kostelec) - Šedivý Marek (ČB)
Černý v zahájení ztratil figuru a zanedlouho vzdal.

Celkové hodnocení: Ačkoliv po výhrách na prvních dvou šachovnicích to vypadalo, že vyhrajem, po tom, co 3. i 4. šachovnice na tom byly dost špatně, byli jsme nakonec rádi za remízu.

 

4. kolo, 07.01.2007

Sokol Pečky D   Sokol Č. Brod B
Lejnar Karel (V) 1882 0 - 1 1791 Fabián Vladimír (V)
Kubíček Jindřich 1831 1 - 0 1383 Hovorka Jakub
Bednařík Radovan (V) 1780 1 - 0 1410 Švec Stanislav
Zajíček Jaroslav 1723 1 - 0 1354 Brandejský Vít
Nigrin Aleš 1605 1 - 0   Tůma Petr
  4 : 1  

 

Sokol Č. Brod C   Slavoj Čáslav
Koudelka Ivan, Ing. (V) 1994 0 - 1 1526 Král Vojtěch
Urban Miroslav, Ing. (V) 1867 ½ - ½ 1676 Švadlenka Miloslav
Šedivý Ondřej 1437 ½ - ½ 1617 Kořínek Luboš
Koller Martin   1 - 0 1441 Vanc Vladimír
Šedivý Marek   0 - 1 1611 Breth Viktor
  2 : 3  

 

5. kolo, 27.01.2007

Sokol Č. Brod B   TJ S. Sendražice B
Fabián Vladimír 1791 0 - 1 1627 Marek Pavel
Urban Pavel, Ing. 1696 0 - 1 1680 Hlavica Břetislav
Píša Pavel 1615 1 - 0 1627 Dušek Vladimír, Ing.
Fokt Michal 1376 0 - 1 1502 Semerák Jiří, Ing.
Tůma Petr 0 1 - 0 1471 Dušek Vladimír
  2 : 3  

Komentář ZK Michala Fokta:

V 5.kole regionální soutěže D, hraném 21.1.2007, jsme na domácí půdě přivítali béčko Sendražic. Vzhledem k tomu, že se kapitánovi konečně podařilo sehnat takřka základní sestavu, doufali jsme v rozhojnění našeho dosud chudého bodového zisku. Marně.

Vladimír Fabián (ČB) – Pavel Marek (S)
- ve složité pozici získal náš hráč nejprve pěšce, aby jej posléze směnil za kvalitu. V závěrečném dějství partie, kterému dodala dramatický náboj jednak černého oběť střelce a jednak fakt, že se partie za vyrovnaného stavu 2:2 dohrávala jako poslední s využitím hodinové dohrávky, však již náš lídr myslel v lepší pozici zjevně více na výlet do hospody s panem Zajíčkem než na to, kam bude před šachem černé věže uhýbat králem.

RNDr. Břetislav Hlavica (S) – Pavel Urban (ČB)
- v dlouho vyrovnaném souboji ztratil černý nejprve pěšce a pak i pevnost svého obranného valu. Po třech partiích jsme tak prohrávali 1:2.

Pavel Píša (ČB) – Ing.Vladimír Dušek (S)
- v komplikované pozici se oba hráči dostali do časové tísně již po zhruba 30 tazích. Rychlejší byl nakonec přece jen náš zástupce, jenž si během partie vynutil kvalitu.

Ing.Jiří Semerák (S) – Michal Fokt (ČB)
- černý si díky pečlivému studiu stejně obsazené partie z loňska věřil v Pircově obraně alespoň na remízu, podobně jako britští generálové v roce 1939 se ale zjevně připravoval na minulou válku, pominuvše fakt, že ani soupeř nejspíše v přípravě nezahálel.

Petr Tůma(ČB) – Vladimír Dušek st. (S)
- v dámském gambitu stál náš reprezentant pevně a posléze se mu podařilo získat za dva pěchy jezdce, když se černý neuváženě vrhl do zřejmě špatně propočítané kombinace. Komcovku pak již bílý zvládl bez problémů.

 

DDM Nymburk   Sokol Č. Brod C
Zima Tomáš 1802 0 - 1 1867 Urban Miroslav, Ing. (V)
Tesař Patrik   1 - 0 1544 Fiala Jan
Hanuš Karel, Ing. 1580 ½ - ½ 1437 Šedivý Ondřej
Kubečka Jakub 1303 0 - 1 1351 Jirásek Michael
Jelínek Jakub   0 - 1   Koller Martin
  :  

 

6. kolo, 04.02.2007

Sokol Č. Brod B   Sokol Pečky E
Fabián Vladimír 1791 1 - 0 1567 Vesecký Martin
Urban Pavel, Ing. 1696 0 - 1 1747 Rubeš Zdeněk
Fokt Michal 1376 ½ - ½ 1502 Hrubeš Miroslav
Švec Stanislav 1410 ½ - ½ 1392 Dušek Adolf
Tůma Petr 0 0 - 1 0 Šimek Jaroslav
  2 : 3  

Komentář ZK Michala Fokta:

Zápas se sousedy v průběžné tabulce měl pro nás obzvláštní důležitost, protože vítězství nás mohlo odpoutat z předposledního místa. Asi i proto sehnal kapitán Švec tentokrát dohromady vcelku solidní sestavu. Téhož si ovšem zjevně byli vědomi i soupeři, dorazivší až na jednu výjimku přijeli takřka v základní sestavě.

1) Vladimír Fabián (ČB) – Martin Vesecký (P)
- náš lídr se tentokrát pochlapil a svého protivníka dostal brzy pod silný tlak, jehož výsledkem byl zisk kvality; koncovka dáma x věž a jezdec + stejný počet pěšců sice vypadala remízově, panu Fabiánovi se ovšem podařilo dámu výhodně směnit za obě soupeřovy figury a v obtížné pěšcovce si zachoval pevné nervy.

2) Zdeněk Rubeš (P) – Pavel Urban (ČB)
- partie se za vyrovnaného celkového stavu 2:2 dohrávala jako poslední; z komplikované a blokádové střední hry vyšel nakonec náš hráč s převahou dvou pěšců a výrazně lepší pozicí, avšak zřejmě se nechal vyrušit pečeckými hráči analyzující o dva stoly dál Veseckého partii, protože se v rozhodujícím momentu nechal nepochopitelně připravit o věž, a tak jsme si již potřetí nechali body utéct.

3) Michal Fokt (ČB) – Miroslav Hrubeš (P)
- poprvé v tomto ročníku na mne připadly bílé a navíc se známým soupeřem; na rozdíl od předchozího kola se mi tentokrát vyplatilo studium naší loňské vzájemné partie – Mirek i letos na mé e4 odpověděl sicilskou, překvapil jsem jej však jinou variantou. Na rozdíl od ostatních šachovnic přešla naše partie do koncovky poměrně záhy, když jsem při výměně dam obětoval pěšce, nevěda na sto procent, zda jej získám zpět; nakonec se ale ukázalo, že mé výpočty byly správné, a černý, vědom s, že pěcha neudrží, šel raději na jistotu. Dohráli jsme první ze všech.

4) Adolf Dušek (P) – Stanislav Švec(ČB)
- na třetí pokus se našemu kapitánovi nominace sebe sama vyplatila; skandinávská vynesla černému pěšce, jenže bílému se postupně podařilo aktivizovat své figury a dostal černého pod tlak; náš hráč naštěstí ve vypjaté pozici neztratil hlavu a našel jedinou správnou verzi obrany; odměnou mu byl první půlbod v tomto ročníku.

5) Petr Tůma (ČB) – Jaroslav Šimek (P)
- ke své smůle vsadil Petr opět na svůj vynález v teorii zahájení a přes dlouho vyrovnaný průběh partie nakonec doplatil na přílišný průvan před svým králem, jehož výsledkem byl útok černých věží na bílou dámu, přivázanou ke králi, stojícímu na témže sloupci; bílý z toho nedovedl vybruslit levněji než za cenu jezdce,a tak šly jeho akcie rychle ke dnu. Do budoucna by možná stálo za uváženou zpestření teoretického rejstříku o srozumitelnější varianty zahájení.

 

TJ S. Sendražice B   Sokol Č. Brod C
Marek Pavel (H) 1627 ½ - ½ 1994 Koudelka Ivan, Ing. (V)
Hlavica Břetislav 1680 0 - 1 1867 Urban Miroslav, Ing. (V)
Semerák Jiří, Ing. 1502 ½ - ½ 1544 Fiala Jan
Řebíček Miroslav   1 - 0 1437 Šedivý Ondřej
Dušek Vladimír 1471 0 - 1   Koller Martin
  2 : 3  

 

7. kolo, 18.02.2007

Kostelec n. Č. l. C   Sokol Č. Brod B
Suchý Ladislav 1710 1 - 0 1791 Fabián Vladimír (V)
Kořínek Oldřich 1548 1 - 0 1383 Hovorka Jakub
Jíša Luboš 1506 ½ - ½ 1410 Švec Stanislav
Forman Daniel   ½ - ½ 1354 Brandejský Vít
Mirkovič Miroslav   1 - 0   Čutík Jan
  4 : 1  

 

Sokol Č. Brod C   Sokol Pečky C
Koudelka Ivan, Ing. (V) 1994 ½ - ½ 1798 Eisner Oldřich ml. (V)
Urban Miroslav, Ing. (V) 1867 0 - 1 1669 Charous Zdeněk (V)
Fiala Jan 1544 1 - 0 1604 Michálek Miloš
Šedivý Ondřej 1437 1 - 0   Kolanda Roman
Jirásek Michael 1351 1 - 0   Švára Petr
  :  

 

8. kolo, 19.02.2006

Sokol Č. Brod B   Slavoj Čáslav
Fabián Vladimír (V) 1791 0 - 1 1951 Poborský Josef
Urban Pavel, Ing. 1696 ½ - ½ 1526 Král Vojtěch
Švec Stanislav 1410 0 - 1 1441 Vanc Vladimír
Brandejský Vít 1354 0 - 1 1517 Výborný Václav
Tůma Petr   1 - 0 1611 Breth Viktor
  :  

 

DDM Kolín   Sokol Č. Brod C
Kalík Jan (H) 1884 ½ - ½ 1994 Koudelka Ivan, Ing. (V)
Zrůstová Helena 1563 ½ - ½ 1544 Fiala Jan
Zrůst Tomáš 1369 ½ - ½ 1437 Šedivý Ondřej
Vejvoda Jindřich (H) 1548 ½ - ½ 1351 Jirásek Michael
Mikeš Karel   0 - 1   Koller Martin
  2 : 3  

Zrůst - Šedivý, 1.c4 Jf6 2.Jc3 e6 3.g3 d5 4.cxd5 exd5 5.d4 Se7 6.Sg2 0-0 7.Jf3 Sf5 8.0-0 c6 9.Sg5 h6 10.Sxf6 Sxf6 11.Ve1 Ve8 12.e3 Ja6 13.a3 Jc7 14.b4 Dd7 15.Ja4 Je6 16.Vc1 Jg5 17.Jc5 De7 18.Jd2 Jh3+ 19.Sxh3 Sxh3 20.Dc2 h5 21.Ve2 Sxd4 22.Jcb3 Se5 23.Vce1 h4 24.e4 Sd6 25.exd5 Dxe2 26.Vxe2 Vxe2 27.Dd1 Vae8 28.Jf3 hxg3 29.hxg3 Sg4 30.Kg2 V8e3 31.Jbd4 Va2 32.dxc6 bxc6 33.Db1 Sxf3+ 34.Jxf3 V3e2 35. Dd3 Vxf2+ 36.Kh3 Sf8 37.Kg4 Vae2 38.Jg5 Vh2 39.Jf3 Vhf2 40.Jg5 Vh2 41.Jf3 remíza.

Mikeš-Koller 1.E4, C5 2.JF3, D6 3.D4, CD4 4.JD4, JF6 5.JC3, A6 6.SG5, E6 7.G3, SE7 8.SG2, DC7 9.0-0, JBD7 10.VE1, 0-0 11.DE2, VB8 12.VAD1, B5 13.A3, SB7 14.DD3, VFC8 15JDE2, DC4 16.DDC4, VC4 17.VD4, VD4 18.JD4, H6 19.SF6, JF6 20.E5, DE5 21.VE5, SG2 22.KG2, SD6 23.VE1, B4 24.AB4, SB4 25.VA1, SC3 26.BC3, VC8 27.VA6, VC3 28.VC6, VA3 29.C4, KF8 30.JB5, VD3 31.VD6, VD6 32.JD6, KE7 33.JB5, JE4 34.JA3, KD6 35.KF3, F5 36.KE3, KC5 37.F3, JD6 38.KF4, JF7 39.G4, G5 40.KE3, JE5 0-1

 

9. kolo, 18.03.2007

DDM Nymburk   Sokol Č. Brod B
Tesař Patrik 0 0 - 1 1791 Fabián Vladimír
Kubečka Jakub 1303 0 - 1 1376 Fokt Michal
Tázler Jakub 0 0 - 1 1410 Švec Stanislav
Jelínek Jakub 0 0 - 1 1354 Brandejský Vít
Bastián Lukáš 0 0 - 1 0 Čutík Jan
  0 : 5  

Komentář ZK Michala Fokta:

Zápas posledního kola měl byl pro nás doslova existenční, v případě prohry by nás totiž dosud poslední tým DDM Nymburk přeskočil v tabulce. Vzhledem k tomu, že šance našich soupeřů odpoutat se z nelichotivé nuly na bodovém kontě a dna žebříčku stále žila, čekali jsme, že jejich kapitán Zima vrhne do boje veškeré síly. Naše obavy byly o to větší, že se našemu kapitánovi opět nepodařilo sehnat dohromady všechny opory a do Nymburka jsme odjížděli v sestavě Fabián – Fokt – Švec – Brandejský – Čutík, což by znamenalo, že pokud by soupeři nastoupili v nejsilnějším možném složení Zima – Martan – Hanuš – Vinecký – Kubečka, asi bychom se pořádně zapotili a výsledek by byl ve hvězdách. Jenže pan Zima buďto na vyšší mety již rezignoval, nebo narazil na neochotu opor (které toho ostatně až na pana Vineckého moc neodehrály), a tak se rozhodl dát příležitost mládeži. A tak mělo střetnutí poměrně jednoznačný průběh a výrazně jednostranný výsledek.

Záhy po našem příchodu do budovy DDM kapitán soupeřů Zima odešel o patro níže, kde bojoval v barvách nymburského Sokola A v 10.kole krajského přeboru, zanechavše řízení zápasu na panu Vineckém, který musel sledovat, jak jeho svěřenci (vesměs ročníky 1992 – 1996) jeden po druhém odpadají. Jako první zajistil bod našim barvám Honza Čutík, který neměl černými s nezkušeným protivníkem příliš práce, záhy následoval pan Fabián, který na 1.šachovnici svého soupeře černými nepustil takřka k ničemu. Na 3.šachovnici se odehrála repríza loňského zápasu, kdy talentovaný Kubečka donutil našeho hráče k remíze, jenomže letos byl zástupce soupeřů jen stínem své loňské formy a namísto pevné defenzívy podhodil našemu hráči záhy nejprve pěšce a pak si na něm tento vynutil i střelce; když se černý ocitl v koncovce krále s 4 blokovanými pěchy proti věži, střelci a několika pěchům volným, byla jeho pozice již v 21.tahu na vzdání, a jak se ukázalo za dalších 12 tahů, byla i snaha o pat marná. Brzy nato vyhrál bílými také Brandejský, a tak jediný, komu to trvalo trochu déle, byl pan Švec. I on však těsně po desáté svého protivníka zdolal, a po krátké návštěvě zmíněného zápasu krajského přeboru jsme nastoupili zpáteční cestu, se zastávkou v českobrodské Sokolovně, kde naše „céčko“ bojovalo s Pečkami D o postup.

Celkové hodnocení zástupce kapitána: po smůlovaté sezóně, kdy nám několikrát body těsně unikli, jsme si konečně alespoň zčásti spravili chuť v možná posledním zápase našeho týmu. Postoupí-li totiž naše „áčko“ do krajského přeboru a „céčko“ do přeboru regionálního, budou se obě rezervní družstva slučovat. Tak tedy na shledanou v lepších časech, tj.v regionálním přeboru!

 

Sokol Č. Brod C   Sokol Pečky D
Koudelka Ivan, Ing. (V) 1994 ½ - ½ 1882 Lejnar Karel (V)
Urban Miroslav, Ing. (V) 1867 1 - 0 1831 Kubíček Jindřich
Fiala Jan 1544 1 - 0 1780 Bednařík Radovan (V)
Šedivý Ondřej 1437 ½ - ½ 1723 Zajíček Jaroslav
Koller Martin   1 - 0 1605 Nigrin Aleš
  4 : 1  

 

Závěrečný komentář k celé sezóně ZK Michala Fokta (B tým):

Na výsledcích týmu se citelně projevila absence loňské opory Víta Moravce; na jeho místo byl angažován pan Fabián, který je sice rovněž silným hráčem, ale jeho výkonům občas chyběla potřebná stabilita – tím jsme se lišili od „céčka“, kde pan Koudelka nebo pan Urban většinou první, někdy i druhou šachovnici podrželi. Nám taková jistota chyběla a možná i proto jsme ztratili několik vyrovnaných zápasů. Stejně tak se na nás podepsalo podle mého názoru nerovnoměrné rozdělení zejména mladých hráčů mezi obě družstva – oproti spolehlivým Fialovi, Šedivému, Kollerovi a Jiráskovi byli u nás z řad mládeže oporami vlastně jen Tůma a Brandejský; o Jakubu Hovorkovi se to pro letošek říci nedá a zkušenosti Honzy Čutíka se při nejlepší vůli hráčům z céčka rovnat nemohly. Nelze ovšem svádět vše na špatné sestavení týmů, protože jak si kapitáni hráče rozdělili, tak je mají. Dalším zarážejícím faktem je relativně malá účast dalších dvou členů základní pětky, Pavla Urbana a zejména Pavla Píši, který nám se svým jistým herním projevem v často až do konce vyrovnaných zápasech citelně chyběl. Když k tomu všemu připočteme průměrné výkony ostatních členů týmu, pak se celkem nelze divit, že se nám cíl, vytýčený panem Švecem po skončení minulé sezóny, totiž útok na postup, splnit nepodařilo. Jediným pozitivem tak zůstává výkonnostní vzestup Petra Tůmy, který z 6 partií uhrál 3,5 bodu, a celkem přijatelně lze hodnotit ještě Víta Brandejského a Michala Fokta, kteří shodně vybojovali 2,5 bodu z 6 partií. Tři a půl bodu z 9 partií u pana Fabiána je, jak už bylo naznačeno výše, spíše zklamáním, stejně jako půlbod Pavla Urbana ze 4 zápasů; 2 body pana Švece jsou spíše podprůměr a Honza Čutík získal své dva body na hráčích slabších, čili ani on nemůže být příliš spokojen. Bod Pavla Píši sice v zápase se Sendražicemi sice potěšil, jenže zůstal žalostně osamocen.

 

Závěrečný komentář k celé sezóně Ivana Koudelky (C tým):

Sezónu hodnotím velice úspěšně, družstvo ukázalo příkladnou bojovnost a vůli k vítězství.

 

zpravodaje a tabulky Jiřího Čiháka

 

Konečné pořadí

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Sokol Č. Brod C 7 1 1 22 28.0 20
2. Sokol Pečky D 6 2 1 20 28.5 22
3. Slavoj Čáslav 5 3 1 18 29.5 24
4. Sokol Pečky C 5 2 2 17 25.5 18
5. DDM Kolín 4 3 2 15 26.0 18
6. Kostelec n. Č. l. C 4 2 3 14 23.0 17
7. Sokol Pečky E 3 0 6 9 16.0 10
8. TJ S. Sendražice B 2 2 5 8 20.0 13
9. Sokol Č. Brod B 1 1 7 4 18.0 13
10. DDM Nymburk 0 0 9 0 10.5 8

 

Los Název družstva 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
1. DDM Kolín X 4 3 5 2 3
2. Sokol Pečky D X 4 4 1 3
3. Sokol Č. Brod B 1 X 2 1 5 2 1 2
4. Sokol Pečky E 1 ½ 3 X 2 0 3 2 3
5. Kostelec n. Č. l. C 1 4 3 X 3 4
6. Slavoj Čáslav 2 5 X 5 3
7. DDM Nymburk 0 0 2 2 0 X 2
8. Sokol Č. Brod C 3 4 3 2 X 3
9. Sokol Pečky C 2 4 3 X 3
10. TJ S. Sendražice B 2 3 2 1 3 2 2 X

 

Šach. Jméno hráče ELO   1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Body %
1. Fabián Vladimír 1791 V 0 ½ 0 1 0 1 0 0 1 38.89
2. Urban Pavel, Ing. 1696     0     0 0   ½   ½ 12.50
3. Píša Pavel 1615           1         1 100.00
4. Fokt Michal 1376   ½ 0 ½   0 ½     1 41.67
5. Hovorka Jakub 1383     ½ 0 0     0     ½ 12.50
6. Švec Stanislav 1410     0   0   ½ ½ 0 1 2 33.33
7. Brandejský Vít 1354   0   1 0     ½ 0 1 41.67
8. Tůma Petr 0   ½   1 0 1 0   1   58.33
9. Čutík Jan 0   1           0   1 2 66.67
10. Ševeček Jakub 0                        
        2 1 1 2 2 1 5 18 40.00

 

Šach. Jméno hráče ELO   1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Body %
1. Koudelka Ivan, Ing. 1994 V 1 1 1 0   ½ ½ ½ ½ 5 62.50
2. Urban Miroslav, Ing. 1867 V       ½ 1 1 0   1 70.00
3. Fiala Jan 1544   ½ ½ 1   0 ½ 1 ½ 1 5 62.50
4. Šedivý Ondřej 1437   1 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ ½ 61.11
5. Jirásek Michael 1351     0 0   1   1 ½   50.00
6. Koller Martin 0   ½ 1   1 1 1   1 1 92.86
7. Čihák Jiří, Ing. 0                        
8. Gustab Tomáš 0                        
9. Šedivý Marek 0   0   0 0           0 0.00
10. Hájek Petr 0                        
        3 2 3 3 4 28 62.22

 

ŠK Český Brod