Jeden článek nestačí

V Bondovce Jeden svět nestačí hrály dvě herečky, který jsou fakt dobrý – Sophie Marceau a Denise Richards. A Sophie Marceau, kromě toho, že je fakt dobrá, tak jako bonus navíc umí i dobře hrát…

V partii Feierfeil – Horák hráli dva šachisté, co to umí, celkem hezké šachy. Náš kapitán to v článku trestuhodně opominul, tak to musím napravit 🙂 .

Ano, náš borec se musel proti papírově mnohem slabšímu soupeři snažit, ale rozhodně to neznamená, že by jeho výhra byla nějakým štěstím, naopak on tlačil, a v klíčových momentech narozdíl od soupeře nezaváhal.

Feierfeil – Horák, ČNT

Martin soupeři rozbil pěšcový kryt před králem a nyní hrozilo, že by po 26…gxf6? přišlo 27.Ke2, kde by bílý schoval svého krále a stál by lépe. Přišlo správné 26…Dxf3! kde je bílý král stále v nebezpečí, navíc hrozí Dh1 a Dxa1. Soupeř Martinově tlaku nedokázal čelit a přišla hrubka 27.Sxg7??. Soupeř se měl zkonsolidovat s nějakým Vd1 a vyrovnanou pozicí.

Feierfeil – Horák, ČNT

Po 27…Dh1 28.Ke2 Dxa1 29.Sxf8 má bílý dámskou koncovku s dvěmy piky více, to samozřejmě nejde. Nabízí se tedy jiné dobrání materiálu 27…Kxg7, zde by se bílý ale opět zkonsolidoval s 28.Vd1. Martin vytáhl jediný vyhrávající tah 27…Ve8!! a ukazuje se, že hrozbám dvou těžkých černých figur, se bílý ubrání jen odevzdáním materiálu – 28.Sh6 Vxe4 29.Dxe4 Dxe4 30.Ve1? to urychluje prohru 30…Dd3 Ve2 31.Dh3 s dalším Dxh6 0-1

Jan Čermák