All stars team 2022/23

Sedmý ročník udílení klubových ocenění, tentokrát za sezonu 2022/23, přinesl radost, smutek, emoce, krev, pot a skluzy.

Ve vídeňském Prátru kultury a oddechu proběhlo slavnostní udílení výročních cen postupové sezony, která se obešla bez postupu. Večerem provázela legenda sudetoněmecké televizní tvorby Hajo Gies alias komisař Schimanski, jenž trefnými popkulturními narážkami (vrcholné číslo s houskou se salámem!) bavil a zároveň nenudil. Anšlus za celou slávou udělalo vystoupení britské zpěvačky Dido, která kouzelnou fonetikou svého pseudonymu taktně naznačila, že je čas jít domů.

Obrovské překvapení přinesla kategorie Nejlepší jezdec. Po šesti triumfech v řadě poprvé sesadil Miroslava Urbana z trůnu Miroslav Krejčík, byť to bylo velmi těsné. Výsledky jsou ale zatím neoficiální – čerstvý vítěz byl nařčen, že najížděl klíčové kilometry na kruháku u Týnce nad Sázavou, a případ byl postoupen Mezinárodní sportovní arbitráži v petrohradské Ermitáži.

Sošku pro nejužitečnějšího hráče i nejlepšího střelce obhájil Vít Moravec jsem obhájil. Nejlepším kanonýrem jsem se stal potřetí v řadě, tentokrát se ale prvenství v obou kategoriích dělilo. Teprve potřetí v kariéře odehrál Čenda plný počet partií a zaslouženě si po pěti letech půstu sáhl na cenný kov. Sedm výher v sezoně připsal kromě VM7 i Martin Horák a získal premiérovou trofej Maurice Richarda.

Nejvíce čistých kont zapsal Miroslav Krejčík a cenu pro nejlepšího tzv. 9. hráče získal už pojedenadvacáté (naprosto úchvatné!) Ondřej Šedivý. V historických tabulkách tak vyrovnal dalšího legendárního náhradníka Zoltána Ribliho. A co víc, „Inspektor“ zcela nečekaně ovládl i statistiku +/-.

V sestavě All Stars máme dva nováčky a jednu novinku. Podkošovému prostoru vládne jediný stoprocentní plejer Ríša „Ivan“ Mládek a poprvé mezi elitou se ocitl i stříbrný Vojta „The Dude“ Dudek. Mezi kluky z plakátu nechybí ani náš franchise player Martin Horák alias „Chlapec, který zůstal v pyžamu“ (pátá účast). Pošesté je v zahajovací sestavě „vé em sedmička“, která drží rekord společně s Čendou „Čalamádou“ Čermákem. Enfant terrible českobrodského šachu se kuriózně podělil o pátý flek v sestavě s Předsedou „Zdeňkem“ Chybným (čtvrtá účast). Oba borci odehráli vynikající ročník a ve výsledku je dělilo jediné procento. Podobné schizma nepamatujeme, a nikoliv proto, že nám paměť neslouží.

Nejužitečnější hráč: Čenda Čermák, Vít Moravec (užiti 11krát)

Nejlepší střelec: Martin Horák, Vít Moravec (7)

Nejlepší jezdec: Miroslav Krejčík (přes 500 km)

Nejvíce čistých kont: Miroslav Krejčík (6)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

 

Statistika +/-

+4 Šedivý

+3 Čermák, Chybný, Fiala, Krejčík, Moravec

+2 Dudek, Horák

+1 Koudelka

0 Mládek, Pecka

-1 Urban

 

Vítek Moravec