MČR juniorů v rapidu

05. - 06.09.2009, Havlíčkův Brod

Měl napsat Dino a přes mnoho slibů a popohánění nic a to prý to měl rozepsané.

V prvních 4 partiích (vyhraných) jsem vždy ztratil pěšce a nějak to usušil. S M. Cuhrou jsem měl pozici dlouho vyrovnanou. Nakonec jsem to měl lepší (ovládal jsem jediný volný sloupec (e) v partii - zdvojené věže a soupeř to jakštakš kryl proti vniknutí) a místo zesilování (př. přes 1. řadu) jsem ztratil věž a dostal mat (okolo pak 20 s - dostal jsem asi při 7 s). ~ první den 6 partií. Kadík - ztratil jsem figuru za 2 piky a zdechl. S někym - jsem měl dobrou koncovku (volný pěšec, 4 věže), zdvojené věže na b sloupci (a4,b5 x a6) - ...axb5 a místo abych to vzal věží (=> výměna věží / zisk věže, mat), tak pěšcem a prohrál jsem. S klučinou (Kratochvíl) jsem získal pěšce a pak ho zase ztratil. Pak jsem získal figuru, ale nakonec jsem si nechal dát věčňák. V poslední partii mi soupeř nekorektně obětoval figuru a vyhrál jsem.

Pátek - 18:10 z ČB, pak os. z Kolína (čtení historie) - chvíli před HB přišel Rut - že má kámošku, která už tam byla (měla tam čekat) a ví, kde to je. (S- +Balánová Jana) Bloudili jsme, nakonec pro nás radši přijeli. Pri prezentaci se Paulík zmínil o přeboru SŠ asi z roku 65 v ČB (Neckář, Vrabec, Eisner, Votápková) - že hrál za SPŠ (?) Čáslav - prý tam organizoval šachy a fotbal. Pak jsme šli na pokoj a pak do Slunce na jídlo. Tam byly 2 restaurace (místnosti), já chtěl jít do prázdnější tišší, Martin do plnější hlučnější k Rutovi s JB. (Ondra - jedno) Střihli jsme si. Vyhrál jsem a navečeřeli jsme se vedle. Večer jsme hráli šachy. Ráno jsme došli do pekárny. Navečer - hráli jsme pinec, já i turnaj (2 prohry), pak jsem šel do Kauflandu a s pauzou jsme hráli do půl druhý, kdy nás vyhodili. Martin byl dlouho u holek ?KŘ (?) (dod. pozn. to byl nějaký holčičí pokoj, pamatuju si tam jen Kamilu a Martin tam byl, já se tam snad jednou stavil (snad jestli nepude Martin na pinec) a zvali mě tam, ale já nešel. Co se tam dělo, nevím) Ráno jsme nestíhali (sprcha atd.) a přišli trochu pozdě. V obědní pauze O a M hráli šachy a balilo se. Na vyhlášení jsme byli sbalení, pak jsme šli na vlak a a jeli Os v 13:15 a pak těsně stihnutým Os.

Jan Fiala

 

MČR juniorů v rapid šachu

Článek byl otištěn 24. 9. 2009 v čísle 224 Kolínského deníku (s. 15).

V Havlíčkově Brodě proběhlo otevřené mistrovství České republiky juniorů v rapid šachu. Hrálo se 9 kol tempem 2x25 minut na partii. Turnaj byl otevřený všem hráčům narozeným v roce 1989 a mladším. Ačkoliv se nezúčastnila absolutní česká špička, byla soutěž co do počtu a kvality účastníků na vysoké úrovni, o čemž svědčí i natáčení České televize. Ve velmi vyrovnané soutěži se mezi 101 hráči nejvíce prosadil vítězný Tomáš Pecha (BŠŠ Frýdek-Místek) před Vojtěchem Strakou (SK Oaza Praha) a Tadeášem Krieblem (MSA Dolní Benešov), všichni 7,5 bodu. Ve startovním poli nechyběli ani hráči z Kolínska, kteří se mezi silnou konkurencí rozhodně neztratili. Nejlépe si vedl Tadeáš Baláček (Sokol Kolín), který s 6,5 body obsadil 8. místo. Dále následují s 5,5 body 22. Jan Fiala (Sokol Český Brod) a 23. Martin Vesecký (Sokol Pečky). Se 4 body se umístili Ondřej Šedivý 63. a Martin Koller 64. (oba Sokol Český Brod).

 

ŠK Český Brod