All Stars Team

roky: 2016 2017 2018 2019 2020

 

All stars team 2019/20

Asi mě zaskočilo předčasné ukončení sezony a následné ukončení sezony, která ani nezačala. Prachsprostě jsem zapomněl zveřejnit výsledky ankety All Stars za sezony 2019/20. Vyhlášení normálně proběhlo, jen jste o tom nevěděli. Celá akce byla tentokrát online, ale nikdo se jí nezúčastnil – moderátor večera JÁ jsem tak mohl předat cenu MNĚ (SOBĚ… JÁ!), Anish bych k tomu kohokoliv potřeboval (vás). Ale ocenění náleží i dalším hráčům.

Sezona se tedy nedohrála a stihli jsme jen devět zápasů. Tři cenné sošky si znovu odnesl Miroslav Urban, který se opět neštítil dojít si i pro ocenění za nejvíce čistých kont – trofej je trofej.

Neuvěřitelné devatenácté vítězství zaznamenal v kategorii pro nejlepšího tzv. 9. hráče Ondřej Šedivý. „Řezník z Želivského street“ je skutečně už teď legendou, a pokud v nastoleném tempu vydrží a zůstane naživu, můžeme se v jeho podání dočkat klidně útoku na magických 64 triumfů. Už teď v historickém pořadí předběhl dalšího velikána světového šachu Gideona Stahlberga.

Skóre 7,5/8 letos pasuje do podkošového prostoru mě (škoda remízy na závěr), navíc jsem získal svou první (!) trofej v životě za nejlepšího střelce. Mířil jsem vysoko, chtěl jsem hrát ME a dostat se na Světový pohár a rok zakončit jako IM. Ale pak přišel Pan Demie a zbytek už známe.

V nejlepší sestavě roku nechybí ani Martin Horák, který má jako jediný pozitivní bilanci +/-. Popáté je v nominaci Čenda „Chumbawamba“ Čermák, potřetí Ondra. U páté pozice byl dlouho otazník, ale jury se nakonec přiklonila k Miroslavu Vomáčkovi, který svou talovskou výhrou proti silnému soupeři zařídil remízu v úvodním vyhecovaném utkání v Kolíně. To byl pro naše tvrdé fanouškovské jádro Brodies určitě jeden z nejsilnějších momentů v sezoně.

Nejužitečnější hráči: Zdeněk Chybný, Miroslav Urban (užiti 9krát)

Nejlepší střelec: Vít Moravec (7)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban (přes 300 km)

Nejvíce čistých kont: Miroslav Urban (4)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Statistika +/-
+1 Horák,
0 Moravec, Čermák, Koudelka, Šedivý, Eisner
-1 Urban, Chybný, Vomáčka
-2 Fiala, Pecka, Brandejský

Vít Moravec

 

All stars team 2018/19

Slavnostní spektákl s vyhlášením výročních cen tentokrát hostila Opera v Sydney. Blyštivým večerem plným úsměvů nás jako moderátor provedl Antonín Panenka, jenž mimo jiné zavzpomínal na svůj legendární dloubák, a byl velmi rád, že se konečně mohl o celý svůj příběh s někým podělit. Populární kuchař Jiří Krabica pro všechny hosty i kmenové hráče přichystal místní delikatesu Eukapytalysmus a k pití šumivý nápoj Coca Coala.

Také letos si odnesl tři zlaté sošky Miroslav Urban, ovšem králem večera se stal bezpochyby Ivan Koudelka, jenž kromě zisku dvou ušatých pohárků obsadil podkošový prostor v sestavě sezony.

Kromě našeho kapitána je druhým novicem v All stars týmu Petr Slavík, který získal dva body ze dvou možných, a navíc v obou případech pomohl ke třem bodům. Jakkoliv zní tato matematika neuvěřitelně, gratulujeme. Za zmínku jistě stojí osmnácté vítězství Ondřeje Šedivého v kategorii pro nejlepšího tzv. 9. hráče. V historickém pořadí tak setřásl jinou vyhlášenou "devítku" Ljubomira Ljubojeviče.

Nejužitečnější hráči: Ivan Koudelka, Zdeněk Chybný, Miroslav Urban (užiti 11krát)

Nejlepší střelec: Ivan Koudelka (6)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban (přes 300 km)

Nejvíce čistých kont: Miroslav Urban, Oldřich Eisner (6)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Statistika +/-
+2 Fiala, Slavík
+1 Zvára, Čermák, Saur
0 Horák, Koudelka, Urban, Chybný, Vomáčka
-1 Moravec, Eisner, Bednařík, Brandejský, Záběhlický
-2 Šedivý

Vít Moravec

 

All stars team 2017/18

Do roka a do dna! Máme tu další výroční ceny ŠK Český Brod. Galavečer z pražského Karlína živě přenášela TV Mňau, a tak nejen přítomné publikum, ale i diváci u svých televizních přijímačů zhlédli zábavný program plný vtipných scének a kvalitní muziky. Večerem tentokrát provázel populární muž z plovárny Marek Eben, jenž se uvedl vtipným bonmotem „Eben, za kamna vlezem, duben, ještě tam březen“, jímž naladil diváky na tu správnou odlehčenou notu. V průběhu večera se představili mj. Pavol Habera se svou Reklamou na ticho, Michal Hrůza, Hana Zagorová nebo při svém posledním veřejném vystoupení Marta Kubišová. Zpestřením byla dvouhodinová produkce Pražského symfonického orchestru, který nám představil novou prodlouženou verzi hymny.

A jak to letos dopadlo? All stars tým letos disponuje největšími procentuálními zisky od zavedení ankety v roce 2016. To se odrazilo i na výsledném 4. místě Áčka v tabulce, byť v napěchované soutěži by vyšší prohra v posledním kole znamenala 11. místo a sestup! Takhle to bylo vyrovnané.

Podkošovou pozici si vysloužil Martin „von Úvaly u Prahy“ Horák, byť ve statistice +- dominoval kdo jiný než Vít „Zázračné dítě bez zázračných schopností“ Moravec. Pěkný výkon převážně na 1. až 2. desce vynesl na stupně vítězů Čendu „Čevabčiči“ Čermáka, jenž jako jediný nechyběl v All stars ještě ani jednou. Podruhé se do sestavy hvězd vtěsnal Ondra „Flundra“ Šedivý, jenž znovu obhájil i cenu pro nejlepšího tzv. 9. hráče. Sedmnáctým vítězstvím v této kategorii v řadě se Ondra odpoutal v historické bilanci od jiné legendární „devítky“ Henriquea Meckinga. Poprvé mezi pět nejlepších hráčů sezony nakoukl Zdeněk „Předseda spolku“ Chybný.

Nejužitečnější hráči: Ivan Koudelka, Oldřich Eisner, Zdeněk Chybný, Miroslav Urban (užiti 11krát)

Nejlepší střelec: Čenda Čermák (6)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban (přes 500 km)

Nejvíce čistých kont: Miroslav Urban, Ivan Koudelka (4)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Statistika +/-
+3 Moravec
+1 Čermák
0 Horák, Koudelka, Fiala, Eisner, Urban, Chybný, Slavík, Bednařík, Záběhlický
-1 Čihák
-3 Šedivý

Vít Moravec

 

All stars team 2016/17

Slavnostní galavečer u příležitostí předávání cen nejlepším hráčům uplynulé sezóny letos proběhl v divadle Rokoko. Odbornou porotu tvořily známé tváře televizních obrazovek - Petr Nárožný, Hana Maciuchová, Petr Bende či Simona Stašová. Celým večerem nás provedl zpěvák, bavič, moderátor a kulečník Jiří PopKorn.

Jak vidno, letos anketu ovládl Miroslav Urban, který si odnesl hned tři zlaté soušky pro teplo domova. Opět musíme zmínit rekordní šestnácté vítězství Ondřeje Šedivého v kategorii nejlepší 9. hráč, čímž se definitvně odpoutal od Gedeona Barczy.

Do All stars týmu sezóny takový nával nebyl, jasnou nominaci získali pouze Čenda "Chupa Chups" Čermák s Honzou "Bryndzou" Fialou. Dva body ze dvou není takové terno, ale při letošním přetlaku porota zařadila i zázračné dítě českobrodského šachu Víta "Wunderkid" Moravce. Dále musela vybrat z 50% hráčů - volba nakonec padla na hrdinu dvou předvánočních zápasů Jiřího "Neprůstřelného Jirku" Čiháka, jehož dvě remízy znamenaly zisk čtyř tabulkových bodů, a Roberta "Nikdenemámžádnoufotku" Radicse, který byl velmi produktivní v klíčových zápasech.

Nejužitečnější hráč: Miroslav Urban (užit 11krát)

Nejlepší střelec: Jan Fiala (4)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban (přes 300 km)

Nejvíce čistých kont: Miroslav Urban, Zdeněk Chybný (4)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Statistika +/-
+1 Moravec, Horák, Čihák
0 Brandejský
-1 Čermák, Slavík, Záběhlický
-2 Chybný, Bednařík, Vomáčka
-3 Koudelka, Fiala, Urban, Radics, Šedivý, Šimek

Vít Moravec

 

All stars team a jiné ankety

Konec soutěží družstev přinese na našem webu smršť článků, z nichž se všichni šachoví fajnšmekři těší zejména na vysoce odbornou anketu o nejlepší partii sezóny. Začneme ovšem přesným opakem – včera večer proběhlo v pražské Lucerně vyhodnocení novinářských anket spojených s našim oddílem. Kromě předání ryze statistických cen došlo i na sestavení All stars Českého Brodu za ročník 2015/16. Nominace jsou letos bez překvapení. Za zmínku rozhodně stojí patnácté(!!!) vítězství Ondřeje Šedivého v kategorii Nejlepší 9. hráč, čímž se v historických tabulkách vyrovnal legendárnímu polsko-argentinskému velmistrovi Miguelu Najdorfovi.

Nejužitečnější hráči: Ivan Koudelka, Jan Čermák (užiti 11krát)

Nejlepší střelec: Martin Horák (8)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban (přes 300 km)

Nejvíce čistých kont: Ivan Koudelka, Robert Radics (4)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Vít Moravec

 

ŠK Český Brod