ŠK Český Brod B (Regionální přebor D)

Závěrečné hodnocení celé sezóny

Do sezony jsme zase vstupovali jako nejslabší družstvo v soutěži s cílem aspoň něco uhrát. Soupiska byla skoro stejná jako loni, ale trochu silnější. Posílil nás pan Vomáčka, který začal hrát zápasy a zatím nemá elo, takže překvapoval soupeře, především taktik je to výborný.

Celkem jsme uhráli 9 bodů, což myslím splnilo předsezónní plány a sny. Hned v prvních dvou kolech jsme připsali 2 vítězství s Neveklovem a Stříbrnou Skalicí po napínavých zápasech. Někteří autoři nás pak dokonce začali považovat za adepty na postup, já jako kapitán jsem si hlavně oddechl, že jsme se dostali bezpečně daleko od konce tabulky. Prohra v Sázavě nás vrátila do reality a jasně ukázala, že k boji o postup nám ještě pár věcí chybí. Další 3 body jsme přidali v 6.kole proti Sedlčanům, to byl hratelný soupeř a pro nás jednoznačná výhra. Ostatní zápasy proti favoritům už senzaci nepřinesly, ale některým jsme zatopili dost, jiným bohužel skoro vůbec.

Potíže s docházkou byly, ale menší než loni. Jenom jednou jsme nastoupili v sedmi lidech. Nejvíce jsem se mohl spolehnout na 100% pana Záběhlického, Vomáčku, Švece a na sebe. Většině z této čtyřky se sezóna velmi povedla, pan Záběhlický se opět nenápadně zlepšuje, pan Švec se zase v 1.kole blýskl důležitou výhrou. 7 partií si odmakal Čenda, který získal nejvíce bodů a mimochodem už třetí sezonu v řadě v regionálním přeboru neprohrál. Po 5 partiích sehráli Radovan Bednařík a pan Bug, oba dva měli několik pěkných partií. Ostatní už odehráli 3 partie nebo méně, ale všem patří poděkování, protože by se to bez nich taky hůře stavělo.

Zase si můžeme povzdechnout, že málo nastupují děti, jenže pro přilákání a rozjezd jsou daleko lepší podmínky v regionální soutěži, kde jsou slabší soupeři. Tam ale družstvo nemáme.

Celkově hodnotím sezónu jako povedenou, děkuji všem za velmi dobrou spolupráci a fajn prostředí na zápasech a doufám, že v podobném duchu navážeme také příště. V jaké soutěži to bude se rozhodne asi na schůzi podle počtu zájemců, uvidíme.

Ondřej Šedivý

 

ŠK Český Brod