Sokol Český Brod C (Regionální soutěž D)

články z kol: 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
fotky

5. kolo, 09.01.2011, Kolín-Sendražice

TJ Sokol Sendražice C   Sokol Český Brod C
Uhlíř Václav 1837 1 - 0 1513 Záběhlický Jiří
Vančura Milan 1762 1 - 0 1402 Švec Stanislav
Kuta Lukáš 1279 0 - 1 1359 Brandejský Vít
Dušek Vladimír 1458 0 - 1 1250 Homola Martin
Jareš Ondřej 1000 ½ - ½ 1000 Čermák Jan
  :  

 

Jak načne C družstvo kalendářní rok 2011?

Jak dlouho se bude čekat na body? Získá vůbec nějaké? Na tyto otázky mohlo být odpovězeno už 9.1. kdy jsme zavítaly na půdu Sendražic. Tam jsme se utkaly s jejich C družstvem. Nezůstalo jen u 5 partií, jelikož los svedl na stejný den a na stejné místo i tým Peček D a Sendražic B. Což slibovalo dvakrát více zajímavých partií než obvykle.

V českobrodské nominaci se ocitl Vít Brandejský, Jan Čermák, Martin Homola, Stanislav Švec a Jiří Záběhlický – toto není naše elově nejsilnější sestava. Hosté odpověděli stejnou kartou a také nenastoupili v tom „nejlepším“ co jejich soupiska nabízí.

Zápasové dvojice byly následující – Uhlíř – Záběhlický
  Vančura – Švec
  Kuta – Brandejský
  Dušek – Homola
  Jareš – Čermák

Nejkratší souboj (časově) svedli hráči, kteří se šachům věnují nejkratší dobu (Jareš – Čermák). Partii jsem moc nesledoval, ale pokaždé, když jsem se na ní podíval, zdála se mi hra vyrovnaná a nenabízela žádné ostré varianty. Před přechodem do věžovky se hráči shodli na remíze. Kdybych hrál tuto pozici, já hrálo by se dál. Pozice byla sice rovná a nenabízela žádnou konkrétní výhodu, ale pro pokračování podle mě hrál zcela jasný fakt: hrálo se jen hodinu a půl, což znamenalo velmi dlouhé čekání na dohrání a čas v této situaci ubíhá pomalu.

Jako druhý dohrál Martin Homola. Získal poměrně brzo figuru, ale musel čelit útoku, takže se figura těžko uplatňovala. Nakonec se podařilo útok otupit a zvítězit. Celkově ½ - 1 ½

Poté skončila partie Kuta – Brandejský. Černý udělal na začátku chybu, ale nebyla využita. Postupem času českobrodský hráč vylepšoval pozici, budoval útok, až získal figuru, zvítězil a zajistil pro svůj tým minimálně bod.

Vedli jsme o dva, ale v šachách je tato výhoda mnohem menší než třeba ve fotbale nebo hokeji. Švec stál pasivně a snažil se urvat půlku. To se mu však po chybě nepovedlo. Záběhlický se dostal do časové tísně a ani pozice nebyla nic, z čeho by mohl mít radost a tyto dva faktory ho nakonec porazili.

Celkově tedy 2 ½ bodu pro obě mužstva a chtělo by se říct, že si týmy body rozdělili, ale jelikož za vítězství jsou 3 a zisk byl pouze 1 bod. Tedy body se roztřetily mezi obě družstva a kam se poděla třetí třetina nevím, ale do tabulky se nepřipíše nikomu. Za 14 dní nás čeká Čáslav a po výkonu v Sendražicích jsme v takové formě, že minimálně vylepšíme loňský zápas 5-0 pro Čáslav.

Vít Brandejský

 

ŠK Český Brod