Krajský přebor B

články z kol: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
diagramy z kol: 11.
Krajský přebor B obecně: 1. 2. 7.
fotky

1. kolo KP - Brod sprintuje jako Bolt

11.10.2009

zpravodaj

Vcelku nenápadně, bez účasti TV Nova (stále ještě oplakávající nákup středečního kvalifikačního zápasu, který již nebude takřka nikdo sledovat), se v neděli započal nový ročník KP. Naposledy v té podobě, jak jej známe, jak jsme léta zvyklí jej vídat.

Kolín B – Kutná Hora B   6:2

Kolín B hostil Kutnou Horu B a na rozdíl od souboje áček, na nějž se můžete těšit v lize, byl favorit jednoznačný.
Na většině šachovnic rozdíl přesahoval sto elo bodů, navíc hosté přijeli zjevně bez větších ambic, zatímco domácí tým přichvátal se základní sestavou a stálými diváky, pány Vlasákem, Francem a Kruškou.
Upřímně se přiznám, že mnoho jsem toho ze zápasů mých spolubojovníků neviděl, soupeř a nelítostný nepřítel jménem čas mne nenechaly shlédnout spousty dobrých tahů, které partie jistě přinesly:-). Takže aktéři duelu snad omluví mé případné neadekvátní hodnocení.

Jako první se skončila partie na osmé šachovnici (mimochodem mi zůstává utajeno, proč pan Michálek, stále v excelentní formě, tvrdošíjně trvá na zadních šachovnicích a je mu ochotně vyhověno), kde okolo 13.tahu Miloš Vrkota vesele oznamoval nehrajícím fandům Kolína, že „pan Michálek stojí špatně, to je mazec...“ Partie, ve které měl kolínský borec černé(!) se skončila v tahu šestnáctém!
1:0.
Poté byly uzavřeny v rychlém sledu tři další duely – remízová smršť postupně zasáhla u zápasů Skála – Marek, Štolba – Baláček a Hála – Novotný. Zatímco první dva výsledky následovaly po korektním průběhu, Hála stál (dle informací mi sdělených u piva Mírou Markem) o dost hůře.
2,5:1,5.
Na první šachovnici smetl Beneš hostujícího Vrkotu.
3,5:1,5.
Atraktivní duel s nerovnováhou materiálu byl k vidění na třetí šachovnici, navíc na desce stále zůstávaly dámy i přes relativně odkryté krále, výsledkem byl smír. Brezmen – Novák tedy po půl bodu.
4:2.
Na čtvrté šachovnici se hostující Snížek asi hodinu vyrovnával s prohranou pozicí (poslední půlhodinu již s dámou méně), gratulovat se tak dalo vítězi Součkovi nejen za vítězství, ale i za trpělivost.
5:2.
Jako poslední neudržel černý Kopecký prohranou koncovku s Eisnerem.
6:2.
Kolín tak vykročil razantně v boji za čelní umístění.

Sokol na Mělníce – Český Brod   3,5:4,5

Oblíbený výsledek Brodu a radost do mnoha srdcí:-).Překvapí někoho fakt, že domácí borci měli na všech šachovnicích vyšší národní rating? První tři šachovnice odremizovány, zjevně bez větších potíží a vítězství na posledních dvou, to byl základ brodského úspěchu.
Jen tak dále!

AŠ Mladá Boleslav – Sokol Mladá Boleslav   4,5:3,5

Jedno ze tří derby. Mírným favoritem měl být Sokol, i pro účast dvou Crhů, ale ouha. I když zmínění hráči vyhráli, na bodový zisk to nestačilo, nejtěsnější vítězství tak slaví AŠ. Těžko odhadovat, jak si tyhle dva týmy povedou nadále. Jsou značně nevyzpytatelní.

Poděbrady – Nymburk   2,5:5,5

Tenhle duel měl být naprosto vyrovnaný, bez jasného favorita. V „souboji o Labe“ si ale lépe vedli hosté, kteří (alespoň dle výsledku) dokráčeli ke třem bodům vcelku s přehledem. Bude velice zajímavé sledovat, jak si Nymburk, který vždy zapne, až když je v pásmu sestupu, bude počínat v momentě, kdy o něco jde de facto pokaždé.

Kostelec – Bakov   4:4

Domácí Kostelec/Zásmuky byli ratingově silnější vzadu (poslední tři šachovnice), kde si přišli na 2,5 bodu, naopak vepředu kralovali hosté. Obě družstva mají velmi silnou základní osmičku a patří mezi aspiranty na boj o přední příčky. Malinko silnější by měl být Bakov, ale remíza není překvapením.

Lysá C – Lysá D   7:1

Tenhle výsledek nepřekvapí. Zatímco C-tým se bude prát o umístění v top pět, D-tým je zralý na poslední místo a jeho sestava odpovídá soutěži o řád níže.

Úvodní výsledky naznačily, kde jsou favorité (Kolín B, Kostelec, Bakov, Lysá C), kdo by mohl být překvapením, i kdo by mohl patřit mezi outsidery. Poslední rok v daném složení nutí hrát od prvního kola v plných sestavách i ty, kteří byli zvyklí zapínat až v druhé půli soutěže (koneckonců našim fotbalistům se podobná taktika vymstila, ještě jsem to nerozdýchal).
Příští ročník nové, „té lepší KP“, má ambice mít silnější průměrný rating, nežli „běžné“ druhé ligy. Nakolik se mi to zdá prospěšné, jsem již dostatečně vyjádřil minule.
První kolo ukázalo, kde je potenciál zúčastnit se dojižděcího maratónu alá Rakovník, Úholičky apod.
Nerozklíčovalo však základní otázku, na jejíž rozřešení bude třeba přečkat ještě jeden silvestr. Kdo že bude patřit mezi vyvolené?

Michal Eisner

 

Průběžné pořadí

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. JOLY Lysá n.L. C 1 0 0 3 6 7.0
2. Sokol Kolín B 1 0 0 3 4 6.0
3. Sokol Nymburk 1 0 0 3 4 5.5
4. AŠ Mladá Boleslav 1 0 0 3 4 4.5
5. Sokol Český Brod 1 0 0 3 3 4.5
6. Kostelec n.Č.l. 0 1 0 1 2 4.0
7. Sokol Bakov n.J. 0 1 0 1 2 4.0
8. Sokol Mladá Boleslav 0 0 1 0 3 3.5
9. Sokol na Mělníce 0 0 1 0 2 3.5
10. Bohemia Poděbrady 0 0 1 0 1 2.5
11. Kutná Hora B 0 0 1 0 0 2.0
12. JOLY Lysá n.L. D 0 0 1 0 0 1.0

 

Křížová tabulka

Los Název družstva 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
1. Sokol Kolín B X                     6
2. Sokol na Mělníce   X                  
3. AŠ Mladá Boleslav     X                
4. Bohemia Poděbrady       X              
5. Kostelec n.Č.l.         X     4        
6. JOLY Lysá n.L. C           X 7          
7. JOLY Lysá n.L. D           1 X          
8. Sokol Bakov n.J.         4     X        
9. Sokol Nymburk               X      
10. Sokol Mladá Boleslav                 X    
11. Sokol Český Brod                   X  
12. Kutná Hora B 2                     X

 

ŠK Český Brod