Sokol Český Brod C (Regionální soutěž D)

články z kol: 1. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
fotky

5.kolo, 06.01.2008, Český Brod

Sokol Český Brod C   Joly Lysá n.L. F
Šedivý Ondřej 1566 ½ - ½ 1559 Havlena Miloš, Ing.
Jirásek Michael 1413 ½ - ½ 1499 Musil Stanislav
Švec Stanislav 1401 1 - 0 0 Lach Vladimír
Hovorka Jakub 1372 1 - 0 0 Špitálský Vít
Čutík Jan 0 0 - 1 0 Grüner Robert
  3 : 2  

Komentář Ondřeje Šedivého:

   V 5. kole regionální soutěže naše céčko doma přivítalo F-družstvo Lysé. Potíže s nedostatkem hráčů se nám naštěstí pro tentokrát vyhnuly, a tak jsme se opět sešli v pěti. Protože lyseckým hráč 3. šachovnice nedorazil, náš S. Švec zvítězil bez boje a my se již před začátkem utkání ujali povzbudivého vedení 1:0.

   Zanedlouho bylo bohužel vyrovnáno. Honza Čutík na páté vyšel ze zahájení s figurou méně a pro jeho soupeře už nebyl problém materiální výhodu uplatnit. Remízu potom přidal M. Jirásek na druhé. Partie od začátku nevybočila z rovnováhy a přešla do remizové věžovky, v níž se oba soupeři shodli na dělbě bodů. Podobný průběh měla do té doby také partie J. Hovorky na 4. šachovnici. Když jsem se na ní ale přišel podívat znovu asi po půlhodině, náš hráč měl najednou kvalitu a několik pěšců navíc. Vůbec nevím, kde to tam mohl posbírat, ale zisk důležitého bodu už byl nyní skutečně pouze otázkou času.

   Za stavu 2,5 - 1,5 se dohrávala jenom moje partie. Hrálo se s nestejnými rošádami a já se jako první dostal k útoku. Pak ale přišla časová tíseň, v níž jsem sice mohl několika hezkými taktickými obraty vyhrát, ani jednu správnou možnost jsem si však nevybral. Většinu materiálu jsem povyměňoval tak, že po 40. tahu vznikla naprosto remízová koncovka se třemi zablokovanými pěšci a černopolným střelcem na obou stranách. Soupeř se ale s remízou, která by znamenala vítězství Brodu, nehodlal jen tak smířit a rozhodl se dál bojovat. Partie trvala ještě asi hodinu a půl skoro do tří než na šachovnici zůstal každému pouze král a střelec. Nic jiného než remis už to být nemohlo, a tak jsme poprvé slavně zvítězili, získali první tři body, odlepili se ode dna tabulky a průběžně držíme deváté místo.

 

ŠK Český Brod