TJ Sokol Český Brod B (Regionální přebor C)

Komentáře z dalších kol: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
fotky

4.kolo, 2.12.2007, Dobrovice

ŠK města Dobrovice A   TJ Sokol Český Brod B
Pospíšil Jiří 2123 1 - 0 1965 Moravec Vít
Lochman Václav 1825 ½ - ½ 2004 Valtera Jiří
Suchý František 1759 ½ - ½ 1681 Koller Martin
Skalný Petr 1626 ½ - ½ 1670 Fiala Jan
Jech Miloš 1649 ½ - ½ 1716 Fabián Vladimír
Novotný Petr 1632 ½ - ½ 1566 Šedivý Ondřej
Zoufalý Jiří 1533 1 - 0 1401 Švec Stanislav
Heřmanský Milan 1467 1 - 0 0 Čutík Jan
  :  

Komentář ZK Jana Fialy:

   Tentokrát jsme byli dost oslabeni, navíc byl problém sehnat druhé auto. Po velmi problémové komunikaci s některými členy družstva mi nakonec v pátek večer přislíbili účast S. Švec (i s autem) a J. Čutík. Po cestě do Dobrovic jsme obdivovali řidičské umění S. Švece...

   První hřebíček do naší rakve zasadil hostující Milan Heřmanský v partii s Honzou Čutíkem. Ten se ze začátku držel, ale ve věžovce už na soupeře absolutně nestačil. Celá partie proběhla velmi rychle, ač měla hodně tahů. Až Honza získá více zkušeností, bude pravděpodovně podávat lepší výsledky. V této sezoně ale, bohužel, hrál vůbec poprvé... J. Fiala si pro tento zápas vytyčil cíl bodovat, a přerušit tak černou sérii (celkem) čtyř nul v sezoně. Partie byla dost zavřená a v 27. tahu soupeři dali plichtu. V analýze zkusili otevřít hru, ale po dlouhém bezvýsledném tahání rukou se shodli, že to remíza byla. Poprvé bíle a první půlka - náš hráč byl spokojen. Ostatně, on Jaroslav Zajíček neříká nadarmo, že by se měl kapitán na soupisku napsat o 2 místa níž, než skutečně být má... Hra Valtera-Lochman byla sice zajímavější, ale i zde se obě strany rozešly v pozdější fáti partie smírně. M. Koller ve střední hře ztratil pěšce, ovšem v koncovce jeho soupeř nehrál přesně. 2 spojení střední pěšci našeho hráče nebyli zcela pohybliví, navíc sám Martin zadržoval postup soupeřova volného pěšce. Opět dělba bodů. Snad nejvíce emocí vzbuzovala 7. deska. S. Švec měl ve věžovce lepší pěšce, aktivnější pozici, prostě stál dost lépe. Mnozí už počítali s výhrou, ale náš hráč nepochopitelně chyboval, hra se pro něj zbortila a prohrál. V souboji leaderů na 1. šachovnici Pospíšil-Moravec bílý brzy obětoval pěšce, a vytvořil tak černému izolovaného středového dvojpěšce. Bílý dlouho stupňoval tlak na tyto slabiny a zároveň si budoval aktivní otevřenou pozici. Nakonec si ty pěšce dobral a i díky své aktivitě nakonec vyhrál.

   Na 5. desce se V. Fabián s černými mimořádně k žádnému útoku nedostal, nýbrž ho soupeř dostal pod poziční tlak a po prolomení pozice a vniknutí soupeře do jeho tábora nakonec mohl být za plichtu rád, neboť jeho soupeř nehrál zdaleka ty nejlepší tahy... Z individuálního hlediska zde považuji remízu za dobrý výsledek. Ovšem z toho, že se nedostal k útoku, byl náš tahoun značně nervózní a stresovaný. Navíc mu došly cigarety, byl jsem tedy, vyzbrojen papírovou padesátkou, vyslán koupit krátké Startky s filtrem... V "liďáku" později V. Fabián svůj (jenom) půlbod zapíjel zlatavým mokem. A ne málo...:-)

   Jako poslední dohrával (a že to není žádné překvapení) O. Šedivý. V koncovce lehkých figur stál lépe - na 1. křídle měl čistou pěšcovou převahu 3-2 a na 2. měl 2 spojené pěšce proti soupeřově roztrhnutému dvojpěšci a dalšímu pěšci. Mohl usilovat o výhru a možná by i vyhrál, to ovšm mohlo trvat třeba ještě hodinu a výsledek by byl značně nejistý. Vzhledem k tomu, že dohrával poslední a zápas už byl stejně jasně rozhodnutý, dali remis a jeli jsme domů.

 

Komentář Dobrovic na dobrovických stránkách (od P. Novotného)

 

ŠK Český Brod