Sokol Český Brod A (Krajský přebor A)

Komentáře z dalších kol: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
fotky

4. kolo, 9.12.2007, Český Brod

Sokol Český Brod   Joly Lysá n.L. C
Valtera Jiří 2004 0 - 1 2343 Neckář Lubomír
Moravec Vít 1965 0 - 1 2180 Postupa Pavel
Doležal Radoslav 1952 0 - 1 2134 Husárik Braňko
Koudelka Ivan 1955 1 - 0 2082 Jirk Aleš
Urban Miroslav 1851 ½ - ½ 2069 Postupa Pavel
Šimek Václav 1772 0 - 1 2003 Čermák Michal
Chybný Zdeněk 1753 ½ - ½ 2089 Pauch Jan
Fabián Vladimír 1716 0 - 1 2058 Kožený Pavel
  2 : 6  

Komentář Víta Moravce:

   Ve čtvrtém kole jsme doma přivítali favorita všech favoritů Lysou nad Labem C. Hosté jsou letos zatím podle očekávání bez ztráty kytičky a smělými výroky před začátkem zápasu dávali jasně najevo, že na tom nehodlají nic měnit.

   A průběh zápasu jim dal bohužel za pravdu. Po delší době se v Českém Brodě ukázal mezinárodní mistr, tentokrát to byl bývalý broďák Lubomír Neckář. Se všemi se náležitě pozdravil, rozdával úsměvy, ale jak šlo o šachy, byl nekompromisní. Proti Valterovi si vytvořil už po zahájení výbornou pozici, získal figuru a nebylo co řešit. Partie Čermák – Šimek brzo přešla do pozice bez dam, bílý však získal pěšce navíc a ve vzniklé koncovce ho neměl problém uplatnit.

   Jednou už to přijít muselo - Fabiánovo kouzlo bylo prolomeno. V této sezóně neporažený „čistič“ zadních desek tentokrát nerozpoutal na šachovnici žádný útočný koncert, naopak si nadělal dost slabin a Kožený v pravý čas udeřil. Na 5.desce se mezi Urbanem a Postupou st. odehrála korektní remíza, ani jeden nechtěl poznat tu světlejší stránku Sicilské obrany, žádná divočina se rozhodně nekonala. V tuto chvíli už bylo, i vzhledem k vývoji na ostatních šachovnicích, téměř jisté, že se nám třetí zázrak v řadě nepovede...

   Na dvojce jsem v partii s Postupou dle mého názoru vyšel ze zahájení lépe, bohužel jsem si to myslel jenom já. Soupeř získal pěšce a trpělivě uplatnil jak poziční, tak materiální výhodu. Na 6.desce se hrála Chybného klasika v podobě Anglické hry. Pauch se ale nenechal zatlačit do přílišné pasivity a nakonec udržel černými figurami remízu. A když hostující Husárik doslova rozstřílel v divoké partii, okořeněné oboustrannou časovou tísní, Doležala, musel nás zachraňovat od debaklu jako správný kapitán Koudelka. Ten v neméně zajímavé partii, plné taktických zápletek, nakonec vybojoval čestné vítězství pro domácí celek a upravil výsledek do přijatelné podoby pro obě strany.

   Před největší návštěvou tohoto ročníku jsme tak utrpěli druhou porážku. Do povánočních bojů vstupujeme s bilancí dvou výher a stejného počtu proher, což je vzhledem k velmi těžkému losu v první polovině soutěže velký úspěch. Další zápas odehrajeme 6.1.2008 na půdě momentálně vedoucího Kolínu B, třeba nějaký bodík uloupíme.

 

ŠK Český Brod