Sokol Český Brod B, C (Regionální soutěž D)

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. závěrečný
fotky

9. kolo, 18.03.2007, Nymburk a Český Brod

DDM Nymburk   Sokol Č. Brod B
Tesař Patrik 0 0 - 1 1791 Fabián Vladimír
Kubečka Jakub 1303 0 - 1 1376 Fokt Michal
Tázler Jakub 0 0 - 1 1410 Švec Stanislav
Jelínek Jakub 0 0 - 1 1354 Brandejský Vít
Bastián Lukáš 0 0 - 1 0 Čutík Jan
  0 : 5  

Komentář ZK Michala Fokta:

Zápas posledního kola měl byl pro nás doslova existenční, v případě prohry by nás totiž dosud poslední tým DDM Nymburk přeskočil v tabulce. Vzhledem k tomu, že šance našich soupeřů odpoutat se z nelichotivé nuly na bodovém kontě a dna žebříčku stále žila, čekali jsme, že jejich kapitán Zima vrhne do boje veškeré síly. Naše obavy byly o to větší, že se našemu kapitánovi opět nepodařilo sehnat dohromady všechny opory a do Nymburka jsme odjížděli v sestavě Fabián – Fokt – Švec – Brandejský – Čutík, což by znamenalo, že pokud by soupeři nastoupili v nejsilnějším možném složení Zima – Martan – Hanuš – Vinecký – Kubečka, asi bychom se pořádně zapotili a výsledek by byl ve hvězdách. Jenže pan Zima buďto na vyšší mety již rezignoval, nebo narazil na neochotu opor (které toho ostatně až na pana Vineckého moc neodehrály), a tak se rozhodl dát příležitost mládeži. A tak mělo střetnutí poměrně jednoznačný průběh a výrazně jednostranný výsledek.

Záhy po našem příchodu do budovy DDM kapitán soupeřů Zima odešel o patro níže, kde bojoval v barvách nymburského Sokola A v 10.kole krajského přeboru, zanechavše řízení zápasu na panu Vineckém, který musel sledovat, jak jeho svěřenci (vesměs ročníky 1992 – 1996) jeden po druhém odpadají. Jako první zajistil bod našim barvám Honza Čutík, který neměl černými s nezkušeným protivníkem příliš práce, záhy následoval pan Fabián, který na 1.šachovnici svého soupeře černými nepustil takřka k ničemu. Na 3.šachovnici se odehrála repríza loňského zápasu, kdy talentovaný Kubečka donutil našeho hráče k remíze, jenomže letos byl zástupce soupeřů jen stínem své loňské formy a namísto pevné defenzívy podhodil našemu hráči záhy nejprve pěšce a pak si na něm tento vynutil i střelce; když se černý ocitl v koncovce krále s 4 blokovanými pěchy proti věži, střelci a několika pěchům volným, byla jeho pozice již v 21.tahu na vzdání, a jak se ukázalo za dalších 12 tahů, byla i snaha o pat marná. Brzy nato vyhrál bílými také Brandejský, a tak jediný, komu to trvalo trochu déle, byl pan Švec. I on však těsně po desáté svého protivníka zdolal, a po krátké návštěvě zmíněného zápasu krajského přeboru jsme nastoupili zpáteční cestu, se zastávkou v českobrodské Sokolovně, kde naše „céčko“ bojovalo s Pečkami D o postup.

Celkové hodnocení zástupce kapitána: po smůlovaté sezóně, kdy nám několikrát body těsně unikli, jsme si konečně alespoň zčásti spravili chuť v možná posledním zápase našeho týmu. Postoupí-li totiž naše „áčko“ do krajského přeboru a „céčko“ do přeboru regionálního, budou se obě rezervní družstva slučovat. Tak tedy na shledanou v lepších časech, tj.v regionálním přeboru!

 

Sokol Č. Brod C   Sokol Pečky D
Koudelka Ivan, Ing. (V) 1994 ½ - ½ 1882 Lejnar Karel (V)
Urban Miroslav, Ing. (V) 1867 1 - 0 1831 Kubíček Jindřich
Fiala Jan 1544 1 - 0 1780 Bednařík Radovan (V)
Šedivý Ondřej 1437 ½ - ½ 1723 Zajíček Jaroslav
Koller Martin   1 - 0 1605 Nigrin Aleš
  4 : 1  

 

Článek bohužel nikdo nenapsal, nebo se nedochoval.

 

ŠK Český Brod