Sokol Český Brod B, C (Regionální soutěž D)

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. závěrečný
fotky

6.kolo, 04.02.2007, Český Brod a Kolín-Sendražice

Sokol Č. Brod B   Sokol Pečky E
Fabián Vladimír 1791 1 - 0 1567 Vesecký Martin
Urban Pavel, Ing. 1696 0 - 1 1747 Rubeš Zdeněk
Fokt Michal 1376 ½ - ½ 1502 Hrubeš Miroslav
Švec Stanislav 1410 ½ - ½ 1392 Dušek Adolf
Tůma Petr 0 0 - 1 0 Šimek Jaroslav
  2 : 3  

Komentář ZK Michala Fokta:

Zápas se sousedy v průběžné tabulce měl pro nás obzvláštní důležitost, protože vítězství nás mohlo odpoutat z předposledního místa. Asi i proto sehnal kapitán Švec tentokrát dohromady vcelku solidní sestavu. Téhož si ovšem zjevně byli vědomi i soupeři, dorazivší až na jednu výjimku přijeli takřka v základní sestavě.

1) Vladimír Fabián (ČB) – Martin Vesecký (P)
- náš lídr se tentokrát pochlapil a svého protivníka dostal brzy pod silný tlak, jehož výsledkem byl zisk kvality; koncovka dáma x věž a jezdec + stejný počet pěšců sice vypadala remízově, panu Fabiánovi se ovšem podařilo dámu výhodně směnit za obě soupeřovy figury a v obtížné pěšcovce si zachoval pevné nervy.

2) Zdeněk Rubeš (P) – Pavel Urban (ČB)
- partie se za vyrovnaného celkového stavu 2:2 dohrávala jako poslední; z komplikované a blokádové střední hry vyšel nakonec náš hráč s převahou dvou pěšců a výrazně lepší pozicí, avšak zřejmě se nechal vyrušit pečeckými hráči analyzující o dva stoly dál Veseckého partii, protože se v rozhodujícím momentu nechal nepochopitelně připravit o věž, a tak jsme si již potřetí nechali body utéct.

3) Michal Fokt (ČB) – Miroslav Hrubeš (P)
- poprvé v tomto ročníku na mne připadly bílé a navíc se známým soupeřem; na rozdíl od předchozího kola se mi tentokrát vyplatilo studium naší loňské vzájemné partie – Mirek i letos na mé e4 odpověděl sicilskou, překvapil jsem jej však jinou variantou. Na rozdíl od ostatních šachovnic přešla naše partie do koncovky poměrně záhy, když jsem při výměně dam obětoval pěšce, nevěda na sto procent, zda jej získám zpět; nakonec se ale ukázalo, že mé výpočty byly správné, a černý, vědom s, že pěcha neudrží, šel raději na jistotu. Dohráli jsme první ze všech.

4) Adolf Dušek (P) – Stanislav Švec(ČB)
- na třetí pokus se našemu kapitánovi nominace sebe sama vyplatila; skandinávská vynesla černému pěšce, jenže bílému se postupně podařilo aktivizovat své figury a dostal černého pod tlak; náš hráč naštěstí ve vypjaté pozici neztratil hlavu a našel jedinou správnou verzi obrany; odměnou mu byl první půlbod v tomto ročníku.

5) Petr Tůma (ČB) – Jaroslav Šimek (P)
- ke své smůle vsadil Petr opět na svůj vynález v teorii zahájení a přes dlouho vyrovnaný průběh partie nakonec doplatil na přílišný průvan před svým králem, jehož výsledkem byl útok černých věží na bílou dámu, přivázanou ke králi, stojícímu na témže sloupci; bílý z toho nedovedl vybruslit levněji než za cenu jezdce,a tak šly jeho akcie rychle ke dnu. Do budoucna by možná stálo za uváženou zpestření teoretického rejstříku o srozumitelnější varianty zahájení.

 

TJ S. Sendražice B   Sokol Č. Brod C
Marek Pavel (H) 1627 ½ - ½ 1994 Koudelka Ivan, Ing. (V)
Hlavica Břetislav 1680 0 - 1 1867 Urban Miroslav, Ing. (V)
Semerák Jiří, Ing. 1502 ½ - ½ 1544 Fiala Jan
Řebíček Miroslav   1 - 0 1437 Šedivý Ondřej
Dušek Vladimír 1471 0 - 1   Koller Martin
  2 : 3  

 

Článek bohužel nikdo nenapsal, nebo se nedochoval.

 

ŠK Český Brod