Sokol Český Brod B, C (Regionální soutěž D)

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. závěrečný
fotky

2.kolo, 26.11.2006, Pečky a Český Brod

Sokol Pečky C   Sokol Č. Brod B
Štegl Petr 1804 ½ - ½ 1791 Fabián Vladimír
Eisner Oldřich ml. 1798 1 - 0 1696 Urban Pavel, Ing.
Hudec Ondřej 1679 1 - 0 1376 Fokt Michal
Kubíček Miloš 1634 ½ - ½ 1383 Hovorka Jakub
Michálek Miloš 1604 1 - 0 1410 Švec Stanislav
  4 : 1  

Komentář ZK Michala Fokta:

Ve 2.kole se českobrodské „béčko“ střetlo v Pečkách s tamním družstvem C. Sestava našeho týmu byla opět ochuzena o Pavla Píšu, zato však nastoupil jeho jmenovec Pavel Urban, a to na druhou šachovnici vedle našeho lídra Vladimíra Fabiána. Na třetí desce hájil naše barvy stejně jako v minulém kole Michal Fokt, na 4.pozici pak letos poprvé startoval Jakub Hovorka a naše řady uzavíral na 5.šachovnici kapitán Stanislav Švec.

Soupeři sice rovněž nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, přesto však pohled do obou soupisek vzbuzoval jisté obavy. Pouze na první šachovnici totiž ELO našeho zástupce bylo poměrně vyrovnané se soupeřovým. V ostatních případech činil rozdíl 100 a více (někde i skoro 300) bodů.

Zápas se přesto dlouho vyvíjel vyrovnaně. Překvapil zejména Jakub Hovorka, jenž na silně obsazené 4.šachovnici dokázal proti Miloši Kubíčkovi uhájit remízu, kdysi až do koncovky udržel převahu pěšce. Stejným poměrem a se stejnou převahou zremizoval svou partii i náš lídr Vladimír Fabián. Na dalších šachovnicích nám již ale pšenka nekvetla – kapitán Švec se na poslední šachovnici v partii s Milošem Michálkem nechal připravit o dámu, Pavel Urban pro změnu vzdal koncovku, v níž měl proti O.Eisnerovi nejml. dva až tři pěchy méně. Jako poslední dohrávala již za rozhodnutého stavu třetí šachovnice. Náš hráč si proti nové posile soupeřů Ondřeji Hudcovi (ročník 1980, ELO 1677) nevedl špatně, avšak anglická evidentně není jeho šálek kávy za černé, a tak měl již v 10.tahu spotřebovánu skoro hodinu času oproti pětadvaceti minutám bílého (na jeho omluvu dodejme, že nastoupil ne zcela zdravotně v pořádku a oslaben nedostatkem spánku v důsledku doznívající střevní chřipky), navíc záhy ztratil dva pěšce. Jistá váhavost bílého, jenž posléze časový rozdíl dohnal, ba dokonce měl v koncovce čas nepatrně horší, umožnila našemu zástupci onu nevýhodu smazat na rozdíl jediného pěcha, aby si však nakonec nechal vyšáchnout střelce. Konečný stav tak zněl 1:4.

Celkové hodnocení zástupce kapitána: podle očekávání jsme dostali pořádně naklepáno, i když průběh zápasu tomu relativně dlouho nenasvědčoval. Vzhledem k výsledku je nejspíš pochopitelné, že ze zápasu nebyla pořízena žádná fotodokumentace.

 

Sokol Č. Brod C   Sokol Pečky E
Koudelka Ivan, Ing. 1994 1 - 0 1567 Vesecký Martin
Fiala Jan 1544 ½ - ½ 1747 Rubeš Zdeněk
Šedivý Ondřej 1437 1 - 0 1502 Hrubeš Miroslav
Jirásek Michael 1351 0 - 1 1392 Dušek Adolf
Koller Martin 0 1 - 0 1251 Pošíval Jiří
  :  

Komentář Jana Fialy:

Koudelka Ivan, Ing. (ČB) - Vesecký Martin (Pečky E)
Zahájení přešlo do sicilky, kde si černý při malé rošádě bílého rochnul na krátko a dostal se pod mocný útok bílého, jemuž neměl šanci odolat.

Rubeš Zdeněk (Pečky E) - Fiala Jan (ČB)
Bílý v partii tlačil na soupeřovu pozici, ale černý se ubránil a v 15. tahu se soupeři v nejasné pozici shodli na remíze.

Šedivý Ondřej (ČB) - Hrubeš Miroslav (Pečky E)
Bílý v partii získal materiál a vyhrál.

Dušek Adolf (Pečky E) - Jirásek Michael (ČB)
Černý ve střední hře obětoval figuru za útok, který ale byl moc pomalý a bílý mezitím sám úspěšně napadl soupeřova krále a poté, co nutil černého k přechodu do prohrané koncovky, černý vzdal.

Koller Martin (ČB) - Pošíval Jiří (Pečky E)
Bílý v zahájení získal figuru a nakonec vyhrál.

 

ŠK Český Brod