ŠK Český Brod

Medvědí Zvole

Na začátek je třeba pochválit pana Urbana, že to po 13. tahu bílého nevzdal, přesto že mu nic nehraje.

Urban–Polák

Urban–PolákA dopadlo to takhle. Po 42. tahu bílého 1-0.Tímto počinem se stal velmi nepravděpodobným hrdinou jako ryba z této akční party.Ano je to ryba v akvárku, kterou musí s sebou tahat a k řešení problému této party prakticky ničím nepomůže. Jestli tedy tahání jí s sebou je pomoc.Takže Urban děkujem, Urban děkujem, Urban děkujem.

Takže jsme se i přes občasný sníh a led na silnicích dostali poklidně zpět do Českého Brodu. Cestou nás překvapily jen některé kruhové objezdy, protože na ně nejsme z našeho domovského města zvyklí. Takže jsme přivezli jen 2 ½ bodu a ve Zvole jsme nechali 5 ½. Takže do tabulky připisujeme 0 a pustili jsme soupeře před nás v tabulce. Tento fakt by neměl žádného čtenáře šokovat či překvapit, jelikož tyto informace unikly do světa před dopsáním tohoto článku.

Stojím si takhle před Polydomem a přijde Ondra a říká: „Ty naši borci to snad vyhrajou.“ S nadějí na těsnou prohru přicházím do hrací místnosti a jdu zkontrolovat zbývající 2 stoly. Pan Záběhlický už podepisuje partiář a můžeme se radovat ze snížení. Jdu vedle k partii panu Buga a nevidím, kde Ondra viděl výhru. Mezitím se totiž odehrálo již zmiňované v naší diskusi.

Takže teď jsem prozradil vše, co už víte a je možné se vrátit se na začátek:

Tak takhle dobře se náš B-tým už dlouho nesešel. Hrálo 8 z prvních 10. Přesto jsme nebyli papírovými favority. Mnohokrát nás už šachy přesvědčily, že na šachovnici se papírové předpoklady nepotvrdily (často se však také potvrdily) takže to mohlo dopadnout jakkoliv.


Český Brod 8:45 ZULU

Před domem pana Urbana se schází naše část výpravy. Já na ní však nejsem, mohl bych Vám složitě vysvětlovat, co to zapříčinilo, ale na tom, že jsem se o 5 minut opozdil, se nic nezmění. Čenda tam také nebyl, ale nechal nám vzkaz, že ho máme vyzvednout v Kostelci. Vyjeli jsme a odhadovali jsme zpoždění kolem 10 minut.

Povedlo se nám překonat všechny nástrahy cesty (sníh, led a navigace). Navigace byla menší problém. Nejsme zvyklí hrát ve Zvole tak často jako třeba v Pečkách či Kolíně, což znamená že odhad kde přesně je Zvole se lišil. V hrací místnosti jsme byli jen jednou (navíc ne všichni) a ke všemu hosté drze změnili hrací místnost.


Zvole 9:50 ZULU

Dorážíme do našeho cíle. Ve Zvoli je sněhu, že by se fotbal hrát nedal. Na zrušení šachového zápasu je ho však málo. Krátce po nás přijíždí i zbytek našeho týmu. Zjišťujeme, že budova, která ukrývá hrací místnost, se jmenuje Polydům. Nikdo moc netušíme, co to znamená. Prohlížíme stavbu, která ukrývá spoustu funkcí. V hrací místnosti na nás čekají 3 domácí. Máme přesilu, ale domácí ji stihnou včas vyrovnat a hraje se 8 na 8. Čendovi se místnost líbí, dokonce by zde hrál rád častěji, kdyby to nebylo tak daleko. Kouřit se musí venku, což nezískává sympatie u našeho již chváleného hrdiny.

Teď přeskočme několik partií a prohlédněme si koncovku, která se dohrála jako 5. v pořadí.

Jungmann–ČermákOtázka je jasná stačí sebrat jezdce pro remízu? Nebo se bude muset Čenda víc snažit?Stačilo, ale byl to 4 a půltý bod pro domácí a my tedy jistě prohrajeme. Takže Čendo děkujem.

Třetí dohrává na šesté Chaloupka st. – Vomáčka. Z partie se toho mnoho nedochovalo. Po 15. tahu černého to vypadalo takto.


Chaloupka st.–VomáčkaKdo vidí, jak bílý prohraje nechť hodí kamenem. Já mohu jen přidat komentáře našeho hráče: „Tak to jsem přehlédl“. Což vyvolává otázky typu co, kdy a jak moc fatální to bylo. Nebojte se mám pro Vás odpovědi. Tak si pište: Nevím, nevím, nevím , nikdy, ani omylem. Takže 3-0Jako druhá končí partie na osmé šachovnici Švec - Chaloupka ml., kde náš hráč ztratil kvalitu, posléze figuru a v partii se již nic zajímavého nestalo a hosté zvyšují na 2-0.

Skóre zápasu se podařilo otevřít na čtvrté desce v partii Brandejský – Woitsch. Kde host přehlédl kolem 20. tahu figuru a pak se již nic dramatického nestalo. Domácí jdou do vedení a to už nepustí.

Jako další máme rubriku - poraž svého Šedivého. Máte něco přes půl hodiny a Ondra si nechal na 10 tahů necelou minutu. Tak směle do toho. Nemusíte se bát Váš tým průběžně vede a zbytek partií vypadá, že by se vedení mělo stěhovat na stranu hostů.


Listopad – Šedivý (po 30. tahu černého)

Partie Mach vs. Záběhlický se dostala do věžovky s 2 V na obou stranách, ale s převahou 5 - 4 na pěšce pro naše reprezentanta. Ano, ano 2 věže o tom již byly napsány knihy. Náš hráč využil chyb soupeře a místo prosazování pěšce, kterého měl navíc, se mu povedlo dát mat dvěmi věžmi.

Mach–ZáběhlickýTen je, co! Je hezký, jak pro koho, třeba pan Mach si ho tolik nevychutnal. Důležitý? Jak pro koho, Záběhlickému připíše bod a to se hodí. Naši prohru neodvrátil.14:30 ZULU

Poté po 330 minutách boje prohrává pan Bug. Jak už jste měli možnost zjistit z diskuze.

Odjíždíme z Polydomu s tím, že by nám ani moc nevadilo, kdyby jsme se do něj ještě vrátili. Rybník je zaplněn. Tak jak už jsem dlouho neviděl, celkem to tu žije oproti našemu předpokladu, že je to konec cest a moc toho tu není.

Na závěr se pokusím zamyslet nad tím proč se soupeř jmenuje ŠK Medvědi Zvole.

1) Čenda si ještě dlouho myslel, že se město jmenuje Medvědí Zvole. Nenašel však na mapy.cz tak si myslel, že je to něco jako Psojedy.
2) Pak je tu teorie, že to je konec světa, za městem je už jen Vltava a žádný most. Prostě konečná silnic od Prahy. Což je zajímavá teorie, ale nevím proč by se pak někdo pojmenovával medvěd.
3) Pak je tu teorie, že někdo ze zakladatelů buď chová medvěda, nebo se mu alespoň vzdáleně podobá či to je jeho přezdívka.
4) Pak je tu možnost, že ani jedna varianta není správná.


Branďák Brandejský