ŠK Český Brod

Kam se hrabe Jánošík, to se nedá srovnat…

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
fotky


Známý teoretik šachového výsledku Petr Čejkovský má určitě radost z posledních výsledků Áčka – třikrát prohra 3,5:4,5 koresponduje s jeho učením, že vyhrávat se má úsporně bez zbytečných bodů navíc. Spokojen je samozřejmě pouze z vědeckého hlediska, jinak ho prohry Brodu jistě mrzí.

V zápase proti Říčanům C se událo pár divokých tahů, proto jsem se rozhodl, že z partií stvořím malý výcuc. Je od nás milé, že jsme nechali po Nymburku vyhrát i další tým ze dna tabulky. Hattrick můžeme dokončit v dalším kole proti posledním Poděbradům.

Upozorňuji, že na zápase jsem nebyl a ta částka absolutně nesouhlasí.

Havlík–Koudelka po 34...Vc2, BNT.Bílý na tahu zvládne malou násobilku. Byly zde hlasy, že se jedná o pěkný motiv, podle mě je ale úplně normální. Nechť si každý udělá obrázek sám. Řešení se zobrazí při najetí sem.Horák–Zdeněk po 16...Vg8, BNT.Bílý má napadenou dámu a hrozí mu průvan přes pole g2. Martin ovšem viděl dál… Řešení se zobrazí při najetí sem.Mládek–Matějovský po 16...Vf7, BNT.Náš host do domu se pustil do soupeře bez bázně a Ghany. Zapomněl ale na vývin a na bezpečí svého krále. Řešení se zobrazí při najetí sem.Čermák–Hlína po 22...Ke7, BNT.Brnkačka. Řešení se zobrazí při najetí sem.Košata–Urban po 21.Vh1, ČNT.Totální dominanci přetaví černý ve výhru jednoduchým úderem. Řešení se zobrazí při najetí sem.Brandejský–Čech po 27.f3, ČNT.A teď něco, co se nikdy nestalo. V partii černý zahrál 27…Ve6? Navrhněte za něj lepší pokračování. Řešení se zobrazí při najetí sem.Škrabánek–Vajčner po 21...Kg7, BNT. (ze zápasu Lysá XYZ–Nymburk B)Aby měl článek i nějakou přidanou hodnotu pro hráče Áčka, kteří zřejmě všechny kombinace už viděli naživo, přidávám ještě hezký závěr z partie Matěje Škrabánka. Ten hrál za Český Brod na letním turnaji družstev v Pardubicích, takže to není snad tolik mimo téma. Řešení se zobrazí při najetí sem.Vítek Moravec