ŠK Český Brod

Lumpárny z Říčan

Hrdina-Čermák po 28.Dc2Černý na tahu získá vrch. Řešení se zobrazí při najetí sem.V 8. kole jsem byl obdařen rychlým bodem v miniaturce se silným soupeřem. Přesto jsem pro to musel něco málo udělat a najít.

Moravec-Vybíral po 12...Ke8Bílý na tahu vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.I v tomto turnaji jsme si s Čendou našli otloukánka, kterého jsme ve dvou na férovku šachově ztloukli do klubíčka :-)

Moravec-V. Mejzlík po 28...Jd2Bílý na tahu vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.Zajímavé je, že podobně jako v Náchodě Jan Šlampa, i v Říčanech Vojta Mejzlík dokázal využít útoku ze zadních pozic a nakonec skončit ještě před námi.

V. Mejzlík-Čermák po 17.axb5Černý na tahu vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.Z Openu B bohužel nemáme k dispozici partie, a tak se dochoval pouze jeden Branďákův úspěšný útok.

Říha-Brandejský po nevím čem, jelikož jsem partii už smazal.Černý na tahu vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.Miroslav Plchot reprezentuje v šachu Skotsko, protože začal hrát závodně až během studií právě v Británii (jak mi jednou vysvětloval, snad si to pamatuji dobře). Je to nejen nebezpečný hráč, ale také velmi nápadně připomíná vzhledem Veselina Topalova. V této partii však štěstí neměl – jak jsem dokázal využít nesouladu v táboře "Tartan army"?

Plchot-Moravec po 41.Ke2Černý na tahu vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.Spanilou jízdu Čendy "Čermága" Čermáka zastavil až v 7. kole Standa Stárek. Kudy si našel cestičku k černému králi?

Stárek–Čermák po 25...Vad8Bílý na tahu tiše vyhraje. Řešení se zobrazí při najetí sem.
Vít Moravec