ŠK Český Brod

Každý bod pomáhá!

Vážení příznivci šachu, a obzvláště fanoušci Českého Brodu. Bylo tomu 3. února, kdy se svedla na českobrodské půdě nevšední šachová bitva (jelikož byla neděle) mezi domácím "Céčkem" a "Céčkem" nedomácím, pro upřesnění to bylo céčko mladoboleslavské. Hosté se dostavili ve svých škodovkách přesně na devátou, a jakmile rozhodčí odpískal výkop a černý zmáčkl bílému hodiny, mohlo se začít bojovat.

Pozadu trochu zůstal na čtvrté šachovnici Martin Homola, kde se jeho soupeř marně domáhal černé barvy figurek. Avšak i tento problém se vyřešil, a již se tedy válčilo všude.

Na 1. šachovnici, kam ani mé oko nedohlédlo, bojoval pan Bednařík se Štěrbou, na dvojce pan Záběhlický s Hatajem a trojka již patřila Branďákovi a jeho bílým figurkám, které dobývaly černého Pinkase (šachový obrat, nejedná se o barvu pleti). Na čtvrté již zmíněný sabotér Eliáš proti našemu Homolovi, na pětce jsem se pak potil asi 4 hodiny já s devítiletým Pinkasem mladším. Kapitán Švec se zhostil role vrchního napovídače, když nám smskami posílal analyzované tahy. Tento experiment se projevil na čtvrté šachovnici, kdy Eliáš (připisuji to jeho taktice na začátku) vyhrál nad Homolou. Vzápětí však šikovně vyhrál pan Bednařík a panu Záběhlickému se soupeř pod tlakem také vzdal. Branďák, co jsem stačil postřehnout, kolaboval až v koncovce a já jsem kolaboval celou hru. Naštěstí jsme se kvůli hladu domluvili na remíze a obě mužstva si tak odnesla po jednom bodu za zápasovou remízu.

Peťan Tůma