All stars team 2021/22

Po dvouleté pauze tu máme již šesté vyhlášení klubových ocenění za uplynulou sezonou. Krátké finální zhodnocení veleúspěšného ročníku vydám příští týden.

Slavností večer u příležitosti ukončení slavné postupové sezony je za námi. Dvouhodinovou oslavou života a humoru v Divadle Radka Brzobohatého nás jako Ariadnina nit provázel pohotový, byť někdy snad přespříliš rozvláčný Miroslav Donudil. Hudební produkci tentokrát obstarala legendární skupina Brontosauři v čele s frontmanem Miroslavem Saurem, jejichž cover verze populárního hitu Na plameni ámen vyvolala mezi přítomnými kališníky jedinou větší kontroverzi jinak pohodového večera.

Největší překvapení se letos odehrála v kategoriích pro nejužitečnějšího hráče a nejlepšího jezdce. MVP se při stoprocentní účasti stal poprvé Vít Moravec, jenž obhájil i trofej Maurice Richarda pro nejlepšího střelce. S dvěma soškami a rekordní bilancí +9 se tak stal králem večera a jedním z nejlepších šachistů všech dob (včetně hokejistů). Nejlepším jezdcem opět byl díky silnému závěru Miroslav Urban, tentokrát se ale zlatá soška musela dělit, nečekaně hodně totiž brázdil místní komunikace i Martin Horák.

Nejvíce čistých kont zapsal Ivan Koudelka a cenu pro nejlepšího tzv. 9. hráče získal už podvacáté (neuvěřitelné!) Ondřej „Inspektor“ Šedivý. V historických tabulkách tak vyrovnal dalšího legendárního náhradníka Borislava Ivkova. Je opravdu obdivuhodné, jak Ondra rok co rok dokáže opakovaně dominovat v této oceňované kategorii.

Sestavě All Stars vévodí v podkošovém prostoru stoprocentní Martin Horák von Úvaly u Prahy, jenž si suverénním výkonem zajistil čtvrté umístění mezi elitou v kariéře. Popáté se dostala do zahajovací pětky „vé em sedmička“ a dorovnala dosavadního rekordmana Čendu „Černokněžníka“ Čermáka, jenž poprvé v historii na palubovce chybí!

Co do procentuální úspěšnosti jsme měli čtyři nejlepší hráče v celé soutěži, účast v All Stars tak letos visela vysoko. Premiérově se stal klukem z plakátu Honza „Švestková“ Pecka, podruhé jeho jmenovec Honza „Tralalá“ Fiala. Oba borci dokázali podržet v klíčových zápasech z hlediska postavení v tabulce nebo personální krize v týmu. A aby to bylo hezky odstupňované, třetí nominaci si vysloužila jistota zadních řad Zdeněk „Inženýr“ Chybný. Takových inženýrů se rozhodně kýbl netento nedá, jak říkával Láďa Fabián. Věřme jen, že na fotce (alespoň na jedné) je to skutečně náš předseda, jistý si nejsem.

Nejužitečnější hráč: Vít Moravec (užit 10krát)

Nejlepší střelec: Vít Moravec (8)

Nejlepší jezdec: Miroslav Urban, Martin Horák (přes 200 km)

Nejvíce čistých kont: Ivan Koudelka (4)

Nejlepší tzv. 9. hráč: Ondřej Šedivý

Statistika +/-
+9 Moravec
+8 Čermák, Koudelka, Šedivý
+7 Fiala, Krejčík
+6 Urban, Chybný
+5 Horák
+4 Pecka
+2 Hrdina
+1 Eisner, Čihák

 

Vít Moravec